"O'zbekneftgaz" AJ O'zbekiston Futbol Assotsiatsiyasiga rasmiy xat yuborib, "Nasaf", "Buxoro" va "Bunyodkor" klublarini moliyalashtirishni to'xtatishini bildirdi. Kun.uz manbalari bu haqda xabar berdi.
Eslatib o'tamiz, Superliga-2025 mavsumida "Nasaf" uchinchi, "Bunyodkor" beshinchi, "Buxoro" esa o'n to'rtinchi o'rinni egalladi. Yangi milliy chempionat mavsumi 15 kundan keyin, 27-fevralda boshlanadi.
Yodda tutingki, 30-yanvar kuni Prezident yig'ilishida "O'zbekneftgaz"ning ustuvor vazifalari muhokama qilindi. Uchrashuvda kompaniyaning operatsion samaradorligini oshirishga alohida e'tibor qaratilishi, shu jumladan profilga oid bo'lmagan aktivlarni chiqarish, homiylik to'lovlarini to'xtatish va moliyaviy barqarorlikni ta'minlash uchun xarajatlarni optimallashtirish e'lon qilindi.

JSC "Uzbekneftegaz" has sent an official letter to the Uzbekistan Football Association, notifying it of the termination of funding for the clubs "Nasaf", "Bukhara", and "Bunyodkor". This was reported by sources from Kun.uz.
For reference: in the 2025 Super League season, "Nasaf" placed third, "Bunyodkor" fifth, and "Bukhara" fourteenth. The new season of the national championship starts in 15 days on February 27.
Recall that on January 30, a meeting with the president discussed the priority tasks of "Uzbekneftegaz". During the meeting, it was noted that special attention would be paid to improving the company's operational efficiency, including through the divestment of non-core assets, cessation of sponsorship payments, and cost optimization to ensure financial stability.