Mamlakatning ko‘p hududlarida bugun beqaror ob-havo, ba’zi joylarda kuchli yomg‘ir kuzatiladi, ammo dam olish kunlari yog‘inlar to‘xtaydi va havo harorati oshadi.
Uzgidromet ma’lumotlariga ko‘ra, bugun kunduzi O‘zbekistonning aksariyat viloyatlarida beqaror ob-havo saqlanib, alohida tumanlarda kuchli yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda. Faqat shimoli-g‘arbiy qismida yog‘in prognoz qilinmaydi.
14 fevralga o‘tar kechasi yog‘inlar zonasi sharqqa siljiydi, yomg‘ir faqat markaziy, sharqiy tumanlar va eng janubiy hududlarda saqlanib qoladi.
Shanba, 14 fevral va yakshanba, 15 fevral kunlari butun respublikada yog‘insiz ob-havo kutilmoqda. Kunduzgi harorat oshadi: bugun — 10-15°, yakshanbaga kelib — 17-22°, kechasi — 5-10°.
Shamol 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda tuman bo‘lishi mumkin. Tog‘ oldi va tog‘li hududlarda sel oqimlari va qor ko‘chkilarining xavfi saqlanmoqda.
Toshkent shahrida bugun kunduzning ikkinchi yarmida yomg‘ir yog‘adi, harorat 10-12°. Shanba kuni kechasi va ertalab yomg‘ir, kunduzi yog‘insiz. Yakshanba kuni yog‘insiz, kunduzgi harorat 17-20°, kechasi 6-9°. Sharqiy shamol 3-8 m/s tezlikda esadi, tuman bo‘lishi mumkin.

Unstable weather with rain, heavy in some areas, is expected across most parts of the country today, but precipitation will cease over the weekend, and air temperatures will rise.
According to Uzhydromet, unstable weather with rain, heavy in certain districts, will persist today in most regions of Uzbekistan. Precipitation is not forecast only in the northwest.
Overnight into February 14, the precipitation zone will shift eastward, with rain remaining only in some central, eastern areas, and the far south.
On Saturday, February 14, and Sunday, February 15, no precipitation is expected across the republic. Daytime temperatures will increase: today — 10-15°C, by Sunday — 17-22°C, nighttime — 5-10°C.
Winds of 7-12 m/s, with possible fog in some places. In foothill and mountainous areas, the risk of mudflows and avalanches persists.
In Tashkent, rain is expected this afternoon, with temperatures of 10-12°C. On Saturday, rain at night and in the morning, no precipitation during the day. On Sunday, no precipitation, daytime temperatures 17-20°C, nighttime 6-9°C. East wind at 3-8 m/s, possible fog.