2026/2027 o‘quv yili uchun bakalavriat yo‘nalishlari va tegishli fanlar bo‘yicha test sinovlari va kasbiy-ijodiy imtihonlarni topshirish ro‘yxati tasdiqlandi.
Oliy ta’lim vazirligi 2026/2027 o‘quv yilida abituriyentlar test sinovlari yoki kasbiy-ijodiy imtihonlarni topshiradigan bakalavriat yo‘nalishlari va fanlar majmuasi ro‘yxatini tasdiqlaganini e’lon qildi.
Ro‘yxat 227 ta tayyorlash yo‘nalishini o‘z ichiga oladi. Ta’lim yo‘nalishlarining nomlari o‘zgartirilganda yoki yangi yo‘nalishlar yaratilganda, ro‘yxatga tegishli o‘zgartirishlar kiritilishi ta’kidlanmoqda.

For the 2026/2027 academic year, the list of bachelor's degree programs and corresponding subjects for test exams and professional-creative exams has been approved.
The Ministry of Higher Education announced the approval of the list of bachelor's degree programs and subjects for which applicants will take test exams or professional-creative exams in the 2026/2027 academic year.
The list includes 227 programs. It is noted that in case of changes to the names of educational programs or the creation of new programs, corresponding adjustments will be made to the list.