2026/2027 o‘quv yili uchun bakalavriat yo‘nalishlari va tegishli fanlar bo‘yicha test sinovlari va kasbiy-ijodiy imtihonlarni topshirish ro‘yxati tasdiqlandi.
Oliy ta’lim vazirligi 2026/2027 o‘quv yilida abituriyentlar test sinovlari yoki kasbiy-ijodiy imtihonlarni topshiradigan bakalavriat yo‘nalishlari va fanlar majmuasi ro‘yxatini tasdiqlaganini e’lon qildi.
Ro‘yxat 227 ta tayyorlash yo‘nalishini o‘z ichiga oladi. Ta’lim yo‘nalishlarining nomlari o‘zgartirilganda yoki yangi yo‘nalishlar yaratilganda, ro‘yxatga tegishli o‘zgartirishlar kiritilishi ta’kidlanmoqda.

Для 2026/2027 учебного года утвержден перечень направлений бакалавриата и соответствующих предметов для сдачи тестовых испытаний и профессионально-творческих экзаменов.
Министерство высшего образования сообщило об утверждении перечня направлений бакалавриата и комплекса предметов, по которым абитуриенты будут сдавать тестовые испытания или профессионально-творческие экзамены в 2026/2027 учебном году.
Список включает 227 направлений подготовки. Отмечается, что в случае изменения наименований образовательных направлений, а также при создании новых направлений в перечень будут внесены соответствующие изменения.