Misrning Nile Sugar kompaniyasi joriy yilning mart oyidan boshlab Jizzax viloyatida shakar lavlagi yetishtirish va qayta ishlash loyihasini amalga oshirishni boshlaydi. Loyiha yiliga 200 ming tonnagacha shakar ishlab chiqarishni nazarda tutadi. Umumiy investitsiya hajmi 450 million AQSh dollarini tashkil etib, to'g'ridan-to'g'ri xorijiy investitsiyalar shaklida amalga oshiriladi.
O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Vashingtonda bo'lib o'tadigan Tinchlik Kengashining birinchi yig'ilishida ishtirok etishi mumkin. Ushbu forum xalqaro xavfsizlikni mustahkamlash, mintaviy barqarorlik va tinchlik tashabbuslarini muvofiqlashtirish masalalariga bag'ishlangan.
Toshkentda Li 9 va BYD avtomobillari o'rtasida sodir bo'lgan yo'l-transport hodisasi nafaqat mashinalarning mustahkamligi, balki adliya tizimi uchun ham sinov bo'ldi: dastlabki sud hay'ati BYD haydovchisiga 798 million so'm moddiy zarar to'lashni buyurdi, ammo apellyatsiya instansiyasi bu qarorni bekor qilib, ishni qayta tekshirishga yubordi.
AQSh birinchi marta Venesuela neftini 500 million dollarga sotgani haqida CNN ma’lum qildi. Bu xabar ma’muriyat vakiliga tayanib berilgan.
Koreya Xalq Demokratik Respublikasi poytaxtida 'chet el harbiy operatsiyasi' ishtirokchilariga bag'ishlangan yangi ko'cha ochildi. Bu haqda davlat agentligi CTAC xabar berdi.
AQSh birinchi marta Venesuela neftini 500 million dollarga sotishni amalga oshirdi, deb CNN ma'lum qilmoqda. Ma'lumot AQSh ma'muriyati vakiliga asoslangan.
O‘zbekistonda Freeze xizmati shaxsiy kredit tarixiga kirishni ixtiyoriy ravishda cheklash imkonini beradi. U faollashtirilgandan so‘ng, banklar va boshqa kredit muassasalari shaxsning kredit tarixini kredit byurosidan olishlari mumkin emas. Natijada, yangi kredit berish imkonsiz bo‘ladi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev 19 ta strategik davlat korxonalari rahbarlariga ishlab chiqarish hajmini kamaytirmasdan, xarajatlarni 10–20 foizga qisqartirishni buyurdi. Bu qaror tashqi baholash natijasida aniqlangan sezilarli samaradorlik zaxiralariga asoslanadi.