Prezident Mirziyoyev Ahangaron tumanida Vades Group kompaniyasining yuqori texnologiyali loyihasini amalga oshirish bilan tanishdi. Korxonada identifikatsiya tizimlari uchun mikroprotsessorli modullar, SIM-kartalar, shuningdek transport, ijtimoiy va xalqaro to‘lov kartalari ishlab chiqarilishi rejalashtirilgan.
Loyiha O‘zbekiston Prezidentining 2025-yil 22-yanvardagi "Elektr texnika sanoatini rivojlanishning yangi bosqichiga chiqarish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi qarorida belgilangan vazifalar asosida amalga oshirilmoqda. Korxona raqamli davlat xizmatlarini joriy etish va aholi uchun qulay va xavfsiz to‘lov tizimlarini shakllantirish uchun zarur bo‘lgan mahsulotlar ishlab chiqaradi.
Zavod nemis kompaniyasi Infineon Technologies bilan hamkorlikda Eltech Industrial texnoparki hududida qurilmoqda. Loyihaning umumiy qiymati 15 million dollarni tashkil etadi. Hozirgi vaqtda ikkinchi qurilish bosqichi 15% bajarilgan, 7 million dollar investitsiya o‘zlashtirilgan.
4 gektar maydonga ega kompleks to‘liq ishga tushgach, taxminan 100 yangi ish o‘rni yaratiladi va mahsulotlarni 6 million dollargacha eksport qilish imkoniyati paydo bo‘ladi.
Ma’lum qilinishicha, 2025-yilda mamlakatga 35 million dollarlik mikroprotsessorli modullar, SIM-kartalar va turli to‘lov kartalari import qilingan. Korxona to‘liq quvvatga chiqqandan so‘ng, importni 5 million dollarga qisqartirish rejalashtirilgan, ichki bozorda mahsulotlarning tannarxi 3–5% ga pasayishi mumkin.
Korxona mahsulotlarini Qozog‘iston, Tojikiston, Qirg‘iziston, Mozambik va Kambodjaga eksport qilish rejalashtirilgan.

In Ahangaran, Vades Group is implementing a project to establish high-tech manufacturing. The project will involve the production of microprocessor modules for identification systems and SIM cards, along with transport, social, and international payment cards.
The project is being carried out in accordance with the tasks outlined in the decree of the President of Uzbekistan dated January 22, 2025, "On Additional Measures to Advance the Electrical Engineering Industry to a New Stage of Development." The enterprise will manufacture products necessary for the implementation of digital government services and the formation of convenient and secure payment systems for the population.
The plant is being built in collaboration with the German company Infineon Technologies within the Eltech Industrial technopark. The total cost of the project is $15 million. Currently, the second phase of construction is 15% complete, with $7 million in investments utilized.
The 4-hectare complex, once fully operational, will create approximately 100 new jobs and enable exports worth up to $6 million.
It is reported that in 2025, the country imported $35 million worth of microprocessor modules, SIM cards, and various payment cards. After the enterprise reaches full capacity, it is planned to replace $5 million in imports, and the cost of products in the domestic market could decrease by 3–5%.
The company's products are planned to be exported to Kazakhstan, Tajikistan, Kyrgyzstan, Mozambique, and Cambodia.