23-mart kuni boshlab, Toshkent — Chorvoq yo‘nalishidagi mavsumiy avtobus harakati qayta yo‘lga qo‘yildi. Bu haqda “Toshshaxartransxizmat” rasmiy ravishda ma’lum qildi. Yo‘nalishda MAN RR3 rusumli turistik avtobuslar ishlatiladi, ular 47 o‘rindiqli va konditsionerlar bilan jihozlangan bo‘lib, yo‘lovchilar uchun qulaylik yaratadi. Yo‘l kira narxi 25 000 so‘mni tashkil etadi, bu narx naqd pul yoki bank kartalari orqali to‘lash imkoniyatini ta’minlaydi.
Avtobuslar o‘z harakatini Mashinasozlar metrosidan boshlab, Maxtumquli ko‘chasi, Yangi O‘zbekiston bog‘i, Xojikent mavzesi, Chinorkent maskani orqali Humson qo‘rg‘onigacha davom ettiradi. Bu marshrut yo‘lovchilarga Toshkent va uning atrofidagi diqqatga sazovor joylarga oson kirish imkonini yaratadi. Ushbu yo‘nalishdagi avvalgi harakat 2025-yil 1-iyuldan yo‘lga qo‘yilib, kuzda to‘xtatilgan edi, bu esa mavsumiy xizmatning qayta tiklanayotganligini ko‘rsatadi.

С 23 марта возобновляется сезонное автобусное сообщение по маршруту Ташкент — Чарвак, о чем официально сообщило «Ташшахартрансхизмат». На маршруте будут использоваться туристические автобусы MAN RR3, оснащенные 47 местами и кондиционерами, что обеспечивает комфорт для пассажиров. Стоимость проезда составляет 25 000 сум, оплата возможна как наличными, так и банковскими картами, что добавляет удобства для пользователей.
Автобусы следуют от станции метро «Машинасозлар» по улице Махтумкули, через парк «Янги Узбекистон», микрорайон Ходжикент, поселок Чиноркент до крепости Хумсон. Этот маршрут предоставляет пассажирам легкий доступ к достопримечательностям Ташкента и его окрестностей. Предыдущее движение по этому маршруту было запущено 1 июля 2025 года и приостановлено осенью, что указывает на сезонный характер услуги и её возобновление.