UFC Seattle jangi boshida Joe Pyfer sobiq o‘rta vazn chempioni Isroil Adesanyani ikkinchi raundning 4:18-daqiqasida texnik nokaut (TKO) bilan mag‘lub etdi. Jang davomida ikkala jangchi ham o‘zlarining eng kuchli zarbalarini almashdilar, ammo Pyferning takedowni oxirgi bosqichni boshlab berdi.
G‘alabadan so‘ng Pyfer: "Menda shunday mentalitet bor: men qayg‘urmayman, men qidirib, yo‘q qilaman", dedi. Adesanya esa mag‘lubiyatga qaramay, nafaqaga chiqishni rejalashtirmayotganini aytdi: "Men borishda davom etaman va davom etaman".
Jangning boshqa qismlarida sobiq chempion Alexa Grasso Maycee Barberni birinchi raundda TKO bilan mag‘lub etdi, bu ularning 2021-yildagi uchrashuvidan keyingi rematch edi. Grasso ikki jangdagi mag‘lubiyat seriyasini to‘xtatdi, Barber esa Grassoga qarshi birinchi mag‘lubiyatdan keyin yetti g‘alaba qozongan edi.
UFC karerasini yakunlagan Michael Chiesa Niko Priceni birinchi raundda 63 soniyada rear-naked choke bilan taslim qildi. Chiesa UFCdagi o‘n yildan ortiq faoliyatini g‘alaba bilan yakunladi, Price esa ketma-ket to‘rt mag‘lubiyatga uchradi.
Featherweightda Lerryan Douglas Julian Erosani birinchi raundda TKO bilan mag‘lub etdi, o‘rta vaznda Yousri Belgaroui Mansur Abdul-Malikni uchinchi raundda tizzasi bilan to‘xtatdi, yengil vaznda Terrance McKinney esa Kyle Nelsonni 24 soniyada mag‘lub etdi. Bu janglar kunning asosiy mavzusi – tez yakunlanishlar edi.

В главном бою UFC Fight Night в Сиэтле Джо Пайфер победил бывшего чемпиона UFC в среднем весе Израиля Адесанью техническим нокаутом (TKO) на 4:18 минуте второго раунда. Бойцы обменялись лучшими ударами в стойке, но тейкдаун Пайфера ознаменовал начало конца.
После остановки Пайфер заявил: "У меня менталитет, при котором мне всё равно; я буду искать и уничтожать". Адесанья, выступающий за Новую Зеландию, подтвердил, что не планирует завершать карьеру: "Я просто продолжу идти вперёд и вперёд". Он не выигрывал бой с апреля 2023 года.
В другом бою бывшая чемпионка Алекса Грассо быстро победила Мэйси Барбер TKO на 2:42 минуте первого раунда, что стало их реваншем после встречи в феврале 2021 года. Грассо прервала серию из двух поражений, в то время как Барбер не проигрывала с их первого боя, одержав семь побед подряд.
В своём последнем бою в MMA Майкл Кьеза в родном городе победил Нико Прайса удушающим приёмом сзади (rear-naked choke) в первом раунде за 63 секунды, завершив карьеру в UFC, которая длилась более десяти лет. Прайс потерпел четвёртое поражение подряд.
Тематикой вечера стали быстрые финиши: в полулёгком весе Леррайан Дуглас победил Джулиана Эросу TKO в первом раунде, в среднем весе Юсри Белгаруи остановил Мансура Абдул-Малика ударом колена в третьем раунде, а в лёгком весе Терренс Маккинни победил Кайла Нельсона за 24 секунды. Эти результаты подчеркнули динамичный характер мероприятия.