Germaniya politsiyasi ma'lumotlariga ko'ra, nemis sayyohi Misrning Hurghada shahridagi mehmonxonada ilonlar bilan shou tomosha qilayotganda ilon uning shimiga kirib, chaqishi natijasida vafot etgan.
57 yoshli erkak aprel oyi boshida Qizil dengiz sohilidagi mashhur plyaj kurorti Hurghadadagi mehmonxonada ilon sehrgarining shousini tomosha qilayotgan edi. Bavariya janubidagi politsiya ma'lumotlariga ko'ra, ikkala ilon, taxminan kobralar, tomoshabinlarning bo'yniga o'ralgan.
“Ilon sehrgar keyin ilonlardan birini erkakning shimiga kirishiga yo'l qo'ygan” va ilon uni oyog'idan chaqqan, deyiladi politsiya bayonotida.
Jabrlanuvchi “zaharlanishning aniq belgilari”ni ko'rsatgan va reanimatsiya qilingan, keyin kasalxonaga yotqizilgan, u yerda vafot etgan. Erkak Bavariyaning Unterallgäu tumanidan bo'lib, ikki qarindoshi bilan ta'tilda edi.
Germaniya politsiyasi va prokuraturasi uning o'limini tergov qilmoqda va toksikologik tekshiruv natijalarini kutmoqda. Misr hukumati voqeadan xabardor emasligini bildirgan.

По данным полиции Германии, немецкий турист скончался после того, как во время шоу в отеле в египетской Хургаде змея заползла ему в брюки и укусила его.
57-летний мужчина наблюдал за шоу заклинателя змей в отеле в Хургаде, популярном пляжном курорте на Красном море, в начале апреля. Две змеи, предположительно кобры, были обернуты вокруг шей зрителей, сообщила полиция южной Баварии.
«Заклинатель змей затем позволил одной из змей заползти в брюки» мужчины, и она укусила его в ногу, говорится в заявлении полиции.
Пострадавший демонстрировал «явные признаки отравления», его пришлось реанимировать, после чего он был доставлен в больницу, где позже скончался. Мужчина, не названный в заявлении, был из района Унтеральгой в Баварии и находился на отдыхе с двумя родственниками.
Немецкая полиция и прокуратура расследуют его смерть и ожидают результатов токсикологической экспертизы. Египетские власти заявили, что не знают об инциденте.