Pep Gvardiola shogirdlari Evetonga qarshi o‘yinda 3:3 hisobida durang o‘ynab, Arsenaldan o‘zib ketish imkoniyatini boy berishdi. Hozirda “to‘pchilar” besh ochko oldinda, ammo Cityning to‘rtta o‘yini qolgan.
Gvardiola matbuot anjumanida: “Arsenalga bosim o‘tkazish uchun o‘z o‘yinlarimizda g‘alaba qozonishimiz kerak. Biz qila oladigan yagona narsa shu”, dedi.
“To‘pchilar” yakshanba kuni London derbisida “Vest Xem”ga qarshi o‘ynaydi. “Vest Xem” quyi ligaga tushib ketmaslik uchun kurashmoqda, bu esa Arsenal uchun qiyin sinov bo‘lishi mumkin.
City Brentforddan keyin “Kristal Pelas”, “Chelsi” va “Bornmut”ga qarshi o‘yinlar o‘tkazadi, so‘nggi turda “Aston Villa”ni qabul qiladi.
Arsenal esa “Vest Xem”, “Byornli” va “Kristal Pelas” bilan o‘ynaydi. Shuningdek, ular Chempionlar ligasi finalida “Pari Sen-Jermen”ga qarshi maydonga tushishadi.
Gvardiola Rodrining Brentfordga qarshi o‘yinga qaytishiga umid qilmoqda. Ruben Dias va Yosko Gvardiol ham tayyor bo‘lishi mumkin.
Brentfordda Fabio Karvalyo va Antoni Milambo jarohat tufayli maydonga tusha olmaydi. Riko Genri va Jordan Xenderson esa shubhali.

«Манчестер Сити» в субботу на «Этихад Стэдиум» примет «Брентфорд» в матче, который может стать решающим в борьбе за чемпионство в Премьер-лиге.
Подопечные Пепа Гвардиолы потеряли возможность обогнать «Арсенал», сыграв вничью с «Эвертоном» (3:3). Сейчас «канониры» опережают «Сити» на пять очков, но у манкунианцев есть матч в запасе.
На пресс-конференции Гвардиола заявил: «Мы должны оказывать давление на „Арсенал“, выигрывая свои матчи. Это всё, что мы можем сделать».
«Арсенал» в воскресенье сыграет лондонское дерби с «Вест Хэмом», который борется за выживание. Это может стать серьёзным испытанием для команды Микеля Артеты.
После «Брентфорда» «Сити» встретится с «Кристал Пэлас», «Челси» и «Борнмутом», а в последнем туре примет «Астон Виллу».
«Арсеналу» предстоят матчи с «Вест Хэмом», «Бернли» и «Кристал Пэлас». Кроме того, команду ждёт финал Лиги чемпионов против «Пари Сен-Жермен».
Гвардиола надеется на возвращение Родри в матче с «Брентфордом». Рубен Диаш и Йошко Гвардиол также могут быть готовы к игре.
У «Брентфорда» из-за травм выбыли Фабиу Карвалью и Антони Миламбо. Рико Генри и Джордан Хендерсон под вопросом.