Hindistonning yirik kino ishchilari uyushmasi (FWICE) aktyor Ranveer Singh bilan ishlashni taqiqlash haqidagi murojaatini qaytarib oldi. Bu qaror Singxning 'Don 3' filmidan to‘satdan ketishi bilan bog‘liq mojarodan so‘ng qabul qilingan edi.
O‘tgan oy FWICE a'zolariga Singx bilan hamkorlik qilmaslikni tavsiya qilgan edi, chunki prodyuser Farhan Axtar aktyor suratga olish ishlari boshlanishiga bir necha hafta qolganida loyihani tark etganini ma'lum qilgan. BBC bu haqda rasmiy hujjatni ko‘rmagan.
2023-yilda e'lon qilingan 'Don 3' Bollivudning eng muvaffaqiyatli jangari franshizasining yangi qismi sifatida taqdim etilgan. Franshiza 1978-yilda Amitabh Bachchan bilan boshlangan, keyinroq Shohrux Xon bilan qayta ishga tushirilgan. Singx ushbu loyihada bosh rolni ijro etishi kutilgan edi.
Chorshanba kuni FWICE prezidenti BN Tiwari Singxni qo‘llab-quvvatlab, sanoat uning orqasida turganini va uyushma yuridik guruhi bildirishnomaga javob berishini aytdi. FWICE bosh maslahatchisi Ashoke Pandit esa qaror bir qancha tashkilotlarning iltimoslaridan so‘ng qabul qilinganini va Singxni mojaroni hal qilish uchun uyushma bilan uchrashishga chaqirdi.
Singxning so‘zlovchisi avvalroq aktyor kino sanoati va 'Don' franshizasini 'eng yuqori hurmat' bilan saqlashini va sukut saqlashni tanlaganini bildirgan. Bu Singx bilan bog‘liq birinchi janjal emas – 2025-yilda u Kantara filmidagi marosimni masxara qilgani uchun uzr so‘rashga majbur bo‘lgan edi.

Крупный профсоюз работников кино Индии (FWICE) отозвал свой призыв к членам не работать с актером Болливуда Ранвиром Сингхом после его предполагаемого внезапного ухода из предстоящего фильма.
Неформальный запрет был введен в прошлом месяце после жалобы продюсеров «Дона 3» на то, что Сингх покинул проект за несколько недель до начала съемок. Отмена бойкота последовала после того, как Сингх, как сообщается, направил профсоюзу юридическое уведомление. BBC не видело этот документ.
Анонсированный в 2023 году, «Дон 3» режиссера Фархана Ахтара был представлен как следующая глава одной из самых успешных и долговечных боевых франшиз Болливуда. Франшиза была запущена суперзвездой Амитабхом Баччаном в 1978 году и перезапущена Ахтаром с Шах Рукх Кханом в главной роли. Сингх был выбран для продолжения.
В среду президент FWICE Б.Н. Тивари поддержал Сингха, заявив, что индустрия стоит за ним, и юридическая команда профсоюза ответит на уведомление. Главный советник FWICE Ашоке Пандит сказал, что решение было принято после запросов от нескольких организаций, и призвал Сингха встретиться с профсоюзом для урегулирования спора.
Сингх публично не комментировал, хотя его представитель ранее заявил, что актер «глубоко уважает» киноиндустрию и франшизу «Дон» и предпочел хранить молчание. Это не первый скандал с участием Сингха: в 2025 году он извинился за пародирование ритуала из фильма «Кантара».