Misr milliy futbol terma jamoasi vakillari Jahon chempionati doirasida AQShning Dallas shahrida politsiya xodimi bilan noxush hodisaga duch kelishdi. Jamoa direktori Ibrohim Hasan va futbolchi Trezeguet muxlis bilan suratga tushish vaqtida politsiya tomonidan itarib yuborilgani aytilmoqda.
Mahalliy OAV xabariga ko'ra, voqea juma kuni jamoa mehmonxonasida sodir bo'lgan. Misr terma jamoasi o'sha kuni Dallasda Kanada, Meksika va AQSh birgalikda mezbonlik qilayotgan turnirda Avstraliyaga qarshi 1/8 final o'yinini o'tkazgan.
Misr terma jamoasi matbuot kotibi Muhammad Murodning Reuters agentligiga ma'lum qilishicha, bir kishi va uning o'g'li Ibrohim Hasan va Trezeguet bilan suratga tushishni so'ragan va jamoa direktori bunga ruxsat bergan. Biroq, xavfsizlik xodimi aralashib, muxlisni, shuningdek, Trezeguet va Ibrohim Hasanni itarib yuborgan. Ibrohim Hasan xavfsizlik xodimidan muxlis bilan oddiy tarzda muomala qilishni so'ragan.
Dallas politsiya departamenti (DPD) ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan va bir xodim ishtirokidagi qizg'in munosabat aks etgan videodan xabardor ekanligini ma'lum qildi. DPD bayonotiga ko'ra, politsiya mehmonxona xavfsizligi iltimosiga binoan voqea joyiga kelgan, chunki bir shaxs tadbirga akkreditatsiyasiz kirishga urinayotgan bo'lgan. Keyinchalik ma'lum bo'lishicha, shaxslar akkreditatsiyani to'g'ri ko'rsatmagan. Vaziyat joyida hal qilingan va DPD jamoa vakillari bilan uchrashib, ularning shikoyatlarini ko'rib chiqqan. Masala hal etilgan.

Сборная Египта по футболу заявила, что полицейский в Далласе толкнул их директора Ибрагима Хасана и игрока Трезеге, когда те пытались сфотографироваться с болельщиком во время чемпионата мира. Инцидент произошел в пятницу в отеле команды, сообщают местные СМИ.
В тот же день сборная Египта сыграла с Австралией в 1/8 финала в Далласе на турнире, который совместно проводят Канада, Мексика и США. Пресс-атташе египетской команды Мохамед Мурад рассказал Reuters, что мужчина с сыном попросили сфотографироваться с Ибрагимом Хасаном и Трезеге, и директор команды одобрил просьбу.
Однако вмешался сотрудник службы безопасности, который толкнул болельщика, а также Трезеге и Ибрагима Хасана, хотя игрок и директор находились в отведенной для них зоне. Ибрагим попросил сотрудника обращаться с болельщиком нормально.
Полицейское управление Далласа (DPD) заявило, что знает о видео в соцсетях, на котором запечатлен напряженный разговор с участием одного из их офицеров. В заявлении DPD говорится, что полиция прибыла в отель по просьбе службы безопасности из-за человека без аккредитации, пытавшегося пройти. Позже выяснилось, что люди неправильно предъявляли аккредитацию. Ситуация была урегулирована на месте, и DPD встретился с представителями команды для обсуждения их претензий. Вопрос решен.