Harbiy manbalarga ko‘ra, hujumlar Aguelhok, Anefis, Gao, Sevare va Kenieroba shaharlariga qaratilgan. AFP xabariga ko‘ra, Kenierobadagi qamoqxona ham hujumga uchragan.
Azavod Ozodlik Fronti (FLA) vakili Mohamed Elmaouloud Ramadane Anefis shaharchasiga hujumni o‘z zimmasiga oldi va “bir necha pozitsiyalar qulagan, ammo shahar ichida janglar davom etmoqda” dedi.
Gao shahrida mahalliy amaldorning aytishicha, tong otguncha harbiy lagerga qarata o‘q va raketalar otilgan. Sevare va Kenierobada portlashlar va jangovar samolyotlar harakati kuzatilgan.
Aprel oyidagi hujumlardan so‘ng Malidagi harbiy hukumat va uning ittifoqchilari (shu jumladan Rossiya yollanma askarlari) mamlakat shimolida nazoratni yo‘qotishda davom etmoqda.

Вооруженные боевики совершили скоординированные атаки в пяти различных точках Мали в субботу, поразив северные города, где дислоцированы правительственные войска и российские наемники, а также южные районы вблизи столицы Бамако.
По данным военных источников, атаки были направлены на Агельхок, Анефис, Гао, Севаре и Кеньероба. Агентство AFP сообщило, что в Кеньеробе была атакована крупная тюрьма.
Представитель Фронта освобождения Азавада (FLA) Мохамед Эльмаулуд Рамадан взял на себя ответственность за атаку на город Анефис, заявив: «Несколько позиций пали, но бои внутри города продолжаются».
В Гао местный чиновник сообщил Reuters, что с рассвета по военному лагерю велся огонь из стрелкового оружия и ракет. В Севаре и Кеньеробе слышны взрывы, замечены военные самолеты.
Апрельские атаки уже ослабили контроль военного правительства Мали и его союзников, включая российских наемников, на севере страны, и субботние удары стали очередным вызовом.