Konor MakGregorning UFC 329 doirasida Maks Xolloueyga qarshi jangi bir daqiqadan ham kam davom etdi. Irlandiyalik jangchi birinchi raundda zarba berishga urinib, yerga noqulay tushdi va tizzasidan jarohat oldi.
2021-yil iyul oyida Dastin Puirye bilan jangda oyog‘ini sindirganidan beri ringga chiqmagan MakGregor hakamga davom eta olmasligini bildirdi. Xollouey esa irlandiyalikning tuzalishini kutib, revansh jangini o‘tkazish mumkinligini aytdi.
Bu ikki jangchi o‘rtasidagi ikkinchi uchrashuv edi: birinchisi 2013-yilda bo‘lib, unda MakGregor bir ovozdan g‘alaba qozongandi. 37 yoshli jangchining faoliyati jarohatlar va sportdan tashqari muammolar tufayli izdan chiqdi.
2024-yil iyunda Maykl Chandlerga qarshi jangi bekor qilingan, chunki MakGregor mashg‘ulotda oyoq barmog‘ini sindirgan. O‘sha yili Irlandiya fuqarolik sudida Nikita Xendni zo‘rlashda aybdor deb topilgan.
2025-yil oktabrda u doping nazoratidan bo‘yin tovlagani uchun 18 oylik diskvalifikatsiya olgan. Asosiy jangdan oldin britaniyalik Peddi Pimblett ham bir daqiqa ichida fransiyalik Benua Sen-Denini bo‘g‘ib yengdi.

Долгожданное возвращение Конора Макгрегора в октагон на UFC 329 продлилось чуть больше минуты. Ирландец попытался выполнить удар в прыжке, но неудачно приземлился и сразу же получил травму колена.
Макгрегор, не выходивший на бой с июля 2021 года, когда сломал ногу в поединке с Дастином Порье, попытался продолжить, но через несколько секунд показал рефери, что не может драться. Бывший чемпион в полулегком весе Макс Холлоуэй заявил, что обсудит возможность реванша после восстановления ирландца.
Это был второй бой между ними: первый в 2013 году выиграл Макгрегор единогласным решением. Травмы и проблемы вне спорта подорвали карьеру 37-летнего бойца.
В июне 2024 года его бой с Майклом Чендлером был отменен из-за перелома пальца ноги на тренировке. Позже в том же году гражданский суд Ирландии признал его виновным в изнасиловании Никиты Хэнд.
В октябре 2025 года он получил 18-месячную дисквалификацию за нарушение антидопинговых правил. В соглавном бою британский боец Пэдди Пимблетт менее чем за минуту задушил француза Бенуа Сен-Дени.