Tailand poytaxti Bangkokdagi tungi barda sodir bo‘lgan kuchli yong‘in natijasida kamida 27 kishi halok bo‘ldi. Mahalliy ommaviy axborot vositalari xabariga ko‘ra, yong‘in yarim tundan keyin boshlangan va o‘t o‘chiruvchilar voqea joyiga yetib kelganida, mijozlar alanga ichida qolgan eshikdan qochib chiqayotgan edi.
Tasdiqlanmagan videolarda bardan alanga otilib chiqayotgani va bir ayolning yiqilib, keyin o‘rnidan turib qochgani aks etgan. Tailand Bosh vaziri Anutin Charnvirakul voqea joyida jurnalistlarga 27 kishi halok bo‘lgani va bir qancha odamlar kasalxonaga yotqizilganini ma’lum qildi. U yong‘in sababi hali tekshirilayotganini ta’kidladi.
Bar Chatuchak tumanida joylashgan bo‘lib, bu hududdagi mashhur ko‘ngilochar maskan va restoran hisoblanadi. O‘t o‘chiruvchilar yong‘inni yarim soat ichida nazorat ostiga olgan. Yong‘indan keyin bar ichida olingan suratlarda butun bino kuyib, qoraygani va shifti ko‘chib tushgani ko‘rinadi.
Mahalliy nashr Thairath xabariga ko‘ra, falokatdan keyin bir qancha odamlar bedarak yo‘qolgan. Bu rivojlanayotgan voqea bo‘lib, qo‘shimcha ma’lumotlar keyinroq beriladi.

В результате сильного пожара, охватившего ночной бар в Бангкоке, погибли по меньшей мере 27 человек, сообщают тайские СМИ. Пожарные прибыли на место сразу после полуночи и обнаружили посетителей, выбегающих через объятый пламенем вход.
Неподтвержденные кадры показывают, как из бара вырывается пламя, а одна женщина падает на пол, прежде чем подняться и убежать. Премьер-министр Таиланда Анутин Чарнвиракул сообщил журналистам на месте, что 27 человек погибли и несколько госпитализированы. Он подчеркнул, что причина пожара все еще расследуется.
Бар расположен в районе Чатучак и является известным развлекательным заведением и рестораном. Пожарным удалось взять огонь под контроль за полчаса. Фотографии, сделанные внутри после тушения, показывают полностью выгоревшее помещение с обрушившимся потолком.
По данным тайского издания Thairath, несколько человек числятся пропавшими без вести. Это развивающаяся история, подробности будут позже.