Britaniya qirollik oilasining sobiq a'zosi, Sasseks gersoginyasi Meghan Markle aprel oyida Avstraliyaga tashrif buyuradi va Sidney shahrida o'tkaziladigan uch kunlik ayollar uchun dam olish kunlarida maxsus mehmon sifatida ishtirok etadi. Tadbir "Her Best Life" podkasti tomonidan tashkil etilgan bo'lib, uning asoschilari Gemma O'Neill va mashhur avstraliyalik shaxs Jackie "O" Henderson hisoblanadi. Tadbirga chiptalar 2699 avstraliya dollaridan (taxminan 1400 funt sterling) boshlanadi, VIP chiptalar esa 3200 avstraliya dollariga (1700 funt sterling) baholanadi.
Tadbir "hech qandayiga o'xshamagan qizlar dam olishi" sifatida ta'riflanib, Meghan Markle galo-kechada nutq so'zlashi rejalashtirilgan. VIP chipta egalari uning nutqini oldingi qatorlarda tinglash va gersoginya bilan guruh suratga tushish imkoniyatiga ega bo'ladilar. Tadbir Sidneyning sharqiy chekkasidagi Coogee plyajida joylashgan besh yulduzli mehmonxonada o'tkaziladi va unda psixolog nutqlari, yoga, tovush bilan davolash, diskoteka, meditatsiya va manifestatsiya sessiyalari kabi mashg'ulotlar o'tkaziladi.
Tadbir Meghan Marklening "As ever" nomli turmush tarzi brendining Netflix bilan hamkorligini yakunlaganidan bir necha kun o'tgach e'lon qilindi. Sasseks gersogi va gersoginyasi 2020-yilda Netflix bilan 100 million dollarga (75 million funt sterling) baholangan shartnoma imzolagan edilar, ammo Meghanning "With Love, Meghan" nomli turmush tarzi va oshpazlik shousi ikki mavsum va Rojdestvo maxsus qismini efirga uzatgan bo'lsa-da, tomoshabinlar orasida katta muvaffaqiyat qozona olmadi.
Gemma O'Neill podkast tinglovchilariga Meghan Marklening tadbirning maxsus mehmoni ekanligini tasdiqlab, u "ayollar o'sishga va o'zlarining eng yaxshi versiyasi bo'lishga intilayotgan hamjamiyatimizni chin dildan sevadi" deb ta'kidladi. Meghan bilan suhbat "ochiq o'tirish" (fireside chat) formatida o'tkaziladi. Tadbir ayollar uchun "qayta aloqa o'rnatish, energiya to'plash va jiddiy zavqlanish" uchun mo'ljallangan.
Sasseks gersogi va gersoginyasining vakili ularning apreldagi Avstraliya tashrifi "shaxsiy, biznes va xayriya tadbirlari" uchun ekanligini aytdi. Bu ularning 2018-yilda Avstraliyaga birinchi tashrifidan keyingi ikkinchi tashrifi bo'ladi. O'sha paytda ular hali qirollik oilasining katta a'zolari edilar va 16 kunlik tashrif muvaffaqiyatli deb baholangan edi. 2020-yilda ular qirollik oilasidagi ishlaridan voz kechib, AQShga ko'chib o'tishdi, bu oilaviy keskinliklar va ommaviy axborot vositalarining qattiq bosimi tufayli sodir bo'ldi. O'tgan yili gersog Garri otasi qirol Charlz bilan munosabatlarining keskinlashgani va qirollik oilasi bilan yarashishni istashi haqida gapirgan edi.

Бывшая член британской королевской семьи, герцогиня Сассекская Меган Маркл посетит Австралию в апреле и примет участие в трёхдневном женском ретрите в Сиднее в качестве специального гостя. Мероприятие организовано подкастом "Her Best Life", основателями которого являются Джемма О'Нил и известная австралийская знаменитость Джеки "О" Хендерсон. Билеты на ретрит начинаются от 2699 австралийских долларов (примерно 1400 фунтов стерлингов), а VIP-билеты оцениваются в 3200 австралийских долларов (1700 фунтов стерлингов).
Мероприятие описывается как "девичник, непохожий ни на какой другой", где Меган Маркл выступит с речью на гала-ужине. Держатели VIP-билетов получат возможность слушать её речь в первых рядах и сделать групповое фото с герцогиней. Ретрит пройдёт в пятизвёздочном отеле на пляже Куги в восточном пригороде Сиднея и будет включать такие активности, как выступления психолога, йога, звуковое исцеление, дискотека, а также сессии медитации и манифестации.
Объявление о ретрите последовало через несколько дней после того, как бренд образа жизни Меган Маркл "As ever" завершил партнёрство со стриминговым гигантом Netflix. Герцог и герцогиня Сассекские подписали контракт с Netflix в 2020 году на производство телевизионных шоу и фильмов для платформы, который, как полагают, оценивался в 100 миллионов долларов (75 миллионов фунтов стерлингов). Однако шоу Меган "With Love, Meghan" о образе жизни и кулинарии, выходившее в двух сезонах и рождественском спецвыпуске, не добилось значительного успеха у аудитории.
Джемма О'Нил подтвердила участие Меган Маркл в подкасте, заявив слушателям, что герцогиня "искренне любит то, о чём наше сообщество — женщины, стремящиеся расти и быть лучшими версиями себя". Беседа с Меган пройдёт в формате "беседы у камина" (fireside chat). Мероприятие позиционируется как "незабываемые выходные для женщин, готовых восстановить связи, перезарядиться и всерьёз повеселиться".
Представитель герцога и герцогини Сассекских на этой неделе заявил, что их визит в Австралию в следующем месяце будет включать "частные, деловые и благотворительные мероприятия". Это второй визит пары в Австралию после их поездки в 2018 году, когда они ещё были старшими членами королевской семьи. Тогда их 16-дневный тур в октябре был признан наблюдателями огромным успехом, но с тех пор многое изменилось: в 2020 году пара отказалась от королевских обязанностей и переехала в США на фоне семейных напряжений и интенсивного медийного внимания. В прошлом году принц Гарри говорил о натянутых отношениях с отцом, королём Карлом III, и желании примирения с королевской семьёй.