Real Madrid La Ligada Elchega qarshi o‘yinda 4:1 hisobida g‘alaba qozondi. O‘yinning eng diqqatga sazovor lahasi turkiyalik yosh yarim himoyachi Arda Gülerning o‘z yarim maydonidan amalga oshirgan ajoyib goli bo‘ldi. 21 yoshli futbolchi 89-daqiqada raqib darvozaboni chiziqdan tashqarida ekanligini sezib, chap oyog‘i bilan uzoq masofadan zarba berdi – to‘p beozor darvozabon ustidan uchib o‘tib, bir marta sakrab, darvozaga kirdi.
Madridliklarning boshqa gollari Antonio Rüdiger (39-daqiqa), Federico Valverde (44-daqiqa) va Dean Huijsen (66-daqiqa) tomonidan kiritildi. Valverde bu o‘yinda gol urish seriyasini davom ettirdi – u so‘nggi uchta o‘yinda beshta gol urdi, shu jumladan o‘tgan hafta Manchester Siti ustidan qozonilgan g‘alabada xet-trik qayd etgan edi. Elchening yagona goli Manuel Angelning o‘z darvozasiga kiritgan goli hisoblandi.
G‘alaba Madridni La Liga jadvalida ikkinchi o‘ringa olib chiqdi va ular yetakchi “Barselona”dan atigi bir ochko ortda qolishdi. “Barselona” yakshanba kuni “Sevilya”ga qarshi o‘ynaydi. Bu Madridning ketma-ket uchinchi g‘alabasi bo‘lib, ular yanvar oyida murabbiy Xabi Alonsoniy ishdan bo‘shatilganidan keyin ikki liga o‘yinida mag‘lubiyatga uchragan edi.
Vaqtincha murabbiy Alvaro Arbeloa boshchiligidagi jamoa mavsumning eng yaxshi ko‘rsatkichlaridan birini UEFA Chempionlar Ligasida “Manchester Siti”ni 3:0 hisobida mag‘lub etgan holda namoyish etdi. Madridliklar seshanba kuni Manchesterda bo‘lib o‘tadigan javob o‘yiniga uchta gol farqi bilan borishadi. La Ligada kurash qizishishi bilan birga, Madrid uchun dahshatli ko‘ringan mavsum hali ham ikkita eng istiqbolli kubok – Chempionlar Ligasi va La Liga chempionligi bilan yakunlanishi mumkin.
O‘tgan mavsumda La Ligaga ko‘tarilgan “Elche” esa quyi ligaga tushish qiyin vaziyatda davom etmoqda. Ular jadvalda uchinchi oxirgi “Malyorka”dan atigi bir ochko oldinda turishadi, “Malyorka” esa yakshanba kuni “Espanyol”ni qabul qiladi.

«Реал Мадрид» одержал уверенную победу над «Эльче» со счётом 4:1 в матче чемпионата Испании. Самым запоминающимся моментом встречи стал невероятный гол молодого турецкого полузащитника Арды Гюлера, забитый со своей половины поля. 21-летний футболист на 89-й минуте заметил, что вратарь соперника Матиас Дитуро вышел далеко от ворот, и без колебаний нанёс дальний удар левой ногой – мяч перелетел через беспомощного голкипера, один раз отскочил и влетел в сетку.
Остальные голы мадридцев были забиты Антонио Рюдигером (39-я минута), Федерико Вальверде (44-я минута) и Дином Хёйсеном (66-я минута). Вальверде продолжил свою голевую серию – в последних трёх матчах он забил пять голов, включая хет-трик в победе над «Манчестер Сити» на прошлой неделе. Единственный гол «Эльче» был забит в собственные ворота Мануэлем Анхелем.
Победа вывела «Реал» на второе место в турнирной таблице Ла Лиги, отставание от лидирующей «Барселоны» составляет всего одно очко. «Барселона» сыграет в воскресенье с «Севильей». Это третья победа мадридцев подряд, после того как в январе они уволили главного тренера Хаби Алонсо и потерпели два поражения в лиге.
Под руководством временного тренера Альваро Арбелоа команда демонстрирует один из лучших результатов сезона, включая победу над «Манчестер Сити» со счётом 3:0 в Лиге чемпионов УЕФА в среду. «Реал» отправляется на ответный матч в Манчестер во вторник с преимуществом в три мяча. По мере обострения борьбы в Ла Лиге, сезон, который казался провальным для мадридцев, всё ещё может завершиться завоеванием двух самых престижных трофеев – Лиги чемпионов и чемпионства Испании.
«Эльче», вышедший в Ла Лигу в прошлом сезоне, продолжает борьбу за выживание. Команда находится всего на одно очко выше занимающего третье место с конца «Мальорки», которая в воскресенье примет «Эспаньол».