O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Navruz bayrami munosabati bilan 'Yangi O'zbekiston' bog'ida o'tkazilgan tantanali tadbirda yoshlarga murojaat qilib, ularni mamlakatning Uchinchi Uyg'onish davri yaratuvchilari bo'lishga chaqirdi. Prezident ta'kidladi: 'Aziz farzandlarim, bugun sizlarga Uchinchi Renessans yaratuvchisi bo'lish katta baxt va ulug' sharaf nasib qildi. Ko'plab ajdodlarimiz bu buyuk orzuni amalga oshirishga intildi, siz esa bunga qodirsiz.'
Mirziyoyev yoshlarni tinch hayot, yaratilgan imkoniyatlar va kattalarning mehnatini qadrlashga, tirishqoq o'qish va bilimlarini doimiy ravishda oshirishga undadi. U buning uchun zarur shart-sharoitlarni yaratishga va'da berdi, shuningdek, 'Yangi O'zbekiston' yoshlar uchun baland parvozlar va buyuk g'alabalar maydoniga aylanayotganini ta'kidladi.
Prezidentning so'zlariga ko'ra, har bir sohada yangi ismlar va butun mamlakat bilan faxrlanadigan qahramonlar paydo bo'lmoqda. U yoshlarni Vatan, millat va xalq uchun yashashga chaqirib, 'Oltin avlod' bo'lishlarini talab qildi, bu esa ularga xalqning hurmati va qo'llab-quvvatlashini keltirishini aytdi.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев в своем обращении на торжественном мероприятии по случаю праздника Навруз, прошедшем в парке «Янги Узбекистон», призвал молодежь стать создателями Третьего Возрождения страны. Глава государства подчеркнул: «Дорогие мои дети, сегодня вам выпала огромная удача и высокая честь стать создателями Третьего Ренессанса. Множество наших предков стремились воплотить эту великую мечту в жизнь, и вы, без сомнения, способны это сделать.»
Мирзиёев призвал молодежь ценить мирную жизнь, созданные возможности и труд старших, усердно учиться и постоянно повышать знания, пообещав создать для этого все необходимые условия. Он также отметил, что Новый Узбекистан становится ареной высоких полетов и великих побед для молодого поколения.
По словам президента, в каждой сфере появляются новые имена и герои, которыми гордится вся страна. Он призвал молодежь жить ради Родины, нации и народа, заявив, что это приведет к уважению и поддержке со стороны общества, и завершил обращение словами: «Станьте золотым поколением нового Узбекистана!»