So'nggi jahon chempioni Tyson Fury Londondagi Tottenham Hotspur stadionida bo'lib o'tgan jangda o'zining ringga qaytishini Rossiyalik Arslanbek Mahmudovni mag'lub etish bilan nishonladi. Fury hakamlarning ikkita hisob varag'ida 120-108, uchinchisida esa 119-109 hisobida g'alaba qozondi, bu uning 12 raund davomida ustunligini ko'rsatdi.
Mahmudov birinchi raundda kuchli boshlov berdi, chap zarba va o'ng qo'l bilan ustki zarba berdi, ammo uchinchi raundga kelib charchoq belgilari paydo bo'ldi. Fury esa pozitsiyasini o'zgartirib, raqibining iyakasiga aniq bir-ikki zarba berdi, bu uning strategik aqlli jang uslubini namoyish etdi.
Jang oxirgi qo'ng'iroqqacha shu tarzda davom etdi, Fury esa o'zining sobiq jahon chempioni Anthony Joshua bilan "Britaniya jangi" superjangiga yaqinlashdi. Joshua ring yonida tomosha qilib, Fury bilan og'zaki bahslashdi: "Men hech qachon ringga chiqishda muammo ko'rmadim, bolaligimizda seni urganman va yana uraman", dedi u.
Fury esa ringdan qichqirib, "Sen menga nima qilishimni aytmayasan, men seni 10 yildan beri quvib yurganman. Tayyor bo'lsang, kel va meni ko'r... Men xo'jayinman, sen mening uchun ishlaysan", deb javob qaytardi. Bu o'zaro bahs Fury va Joshua o'rtasidagi kelajakdagi jang uchun kuchli kurashni bashorat qilmoqda.

Бывший чемпион мира в супертяжелом весе Тайсон Фьюри отметил свое возвращение на ринг убедительной победой по очкам над российским боксером Арсланбеком Махмудовым на стадионе «Тоттенхэм Хотспур» в Лондоне. Фьюри выиграл со счетом 120-108 по двум судейским карточкам, а третий судья зафиксировал победу 119-109 после максимальных 12 раундов в субботу.
Махмудов начал первый раунд сильно, нанося левый удар и попадая правым сверху, но к третьему раунду уже показал признаки усталости. Фьюри, переключая стойки, нанес точный один-два удара по подбородку россиянина, демонстрируя свой тактический интеллект в бою.
Бой продолжался в аналогичном ключе до финального гонга, а Фьюри приблизился к «Битве Британии» — супербою с другим бывшим чемпионом мира Энтони Джошуа, который наблюдал за поединком у ринга. Джошуа вступил в словесную перепалку с Фьюри: «У меня никогда не было проблем с выходом на ринг против тебя. Я избивал тебя в детстве и сделаю это снова», — заявил он.
Фьюри крикнул в ответ с ринга: «Ты не будешь указывать мне, что делать. Я преследую тебя последние 10 лет. Когда будешь готов, приходи ко мне... Я босс, ты работаешь на меня». Эта перепалка предвещает жесткое противостояние в потенциальном будущем бою между Фьюри и Джошуа.