️ O'zbekiston Milliy Media Assotsiatsiyasi rahbariyatida muhim o'zgarish bo'ldi. Sherzodxon Qudratxo'ja assotsiatsiya raisi lavozimidan ozod etildi. U bu vazifani 2022-yildan beri bajargan.
️ Sherzodxon Qudratxo'ja hozirda O'zbekiston Jurnalistika va Ommaviy Kommunikatsiyalar Universiteti rektori bo'lib ishlaydi. U bu lavozimni 2018-yildan beri egallab kelmoqda. Assotsiatsiyadagi o'zgarishlar uning faoliyatiga ta'sir ko'rsatmasligi kutilmoqda.
️ Yangi rais etib Oliy Majlis Qonunchilik palatasi a'zosi Odiljon Tojiyev saylandi. Uning saylanishi assotsiatsiyaning kelajakdagi yo'nalishlari va loyihalari uchun muhim qadam hisoblanadi.
️ Milliy Media Assotsiatsiyasi 2003-yilda tashkil etilgan nodavlat notijorat tashkilot bo'lib, dastlab O'zbekiston Milliy Elektron Ommaviy Axborot Vositalari Assotsiatsiyasi nomi bilan faoliyat yuritgan. U mamlakatdagi ommaviy axborot vositalarini birlashtirib, media sohasini rivojlantirish, jurnalistlarni qo'llab-quvvatlash va turli ta'limiy va kasbiy loyihalarni amalga oshirish bilan shug'ullanadi.

️ В руководстве Национальной медиа ассоциации Узбекистана произошли значительные изменения. Шерзодхон Кудратходжа освобожден от должности председателя правления организации. Он занимал этот пост с 2022 года.
️ Шерзодхон Кудратходжа в настоящее время является ректором Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана, эту должность он занимает с 2018 года. Ожидается, что изменения в ассоциации не повлияют на его основную деятельность.
️ Новым председателем правления избран Одилжон Тожиев, член комитета Законодательной палаты Олий Мажлиса. Его избрание рассматривается как важный шаг для определения будущих направлений и проектов ассоциации.
️ Национальная медиа ассоциация Узбекистана – это негосударственная некоммерческая организация, созданная в 2003 году (первоначально под названием Национальная ассоциация электронных средств массовой информации Узбекистана). Она объединяет средства массовой информации страны и занимается развитием медиаиндустрии, поддержкой журналистов, а также реализацией различных образовательных и профессиональных проектов.