Toshkent shahrida, Yunusobod tumanidagi Niyozbek yo‘lida, 26-mart kuni ertalab soat 12:15 atrofida jiddiy hodisa yuz berdi. Mahalliy ichki ishlar boshqarmasi ma’lumotlariga ko‘ra, 1999-yilda tug‘ilgan B.R. ismli fuqaro sobiq rafiqasi M.F. (2001-yilda tug‘ilgan) va uning yaqinlari bilan janjallashgandan so‘ng, 01 N 014 FC davlat raqamli Chevrolet Tracker avtomobilini ularga qaratib haydadi.
Rasmiy ma’lumotlarga qaraganda, haydovchi M.F. va uning tanishlari D.K.ga og‘ir jismoniy zarar yetkazish maqsadida ataylab urish harakatini amalga oshirgan. Natijada, ayol va uning tanishi yengil darajadagi jarohatlar olib, tez tibbiy yordam ko‘rsatish uchun kasalxonaga yotqizilgan.
Hodisa sodir bo‘lgan joyda barcha ishtirokchilarning shaxsi aniqlandi va ular Yunusobod tumani ichki ishlar organlariga olib borildi. Ushbu voqea bo‘yicha oldindan tergov tekshiruvi olib borilmoqda, natijalariga ko‘ra qonuniy qaror qabul qilinadi. Toshkent shahar Ichki ishlar boshqarmasi va O‘zbekiston Ichki ishlar vazirligi rahbariyati vaziyatni nazorat qilishda ekanligi ta’kidlandi.
Bu voqea yaqinda sodir bo‘lgan boshqa bir ogohlantiruvchi holatni eslatadi: Samarqand viloyati Urgut tumanida voyaga yetmagan haydovchi besh yoshli qizga urib, halokat joyidan qochib ketgan, bolani esa jarohatlar bilan kasalxonaga yotqizishgan. Ushbu hodisalar jamoat xavfsizligi va haydovchilar mas’uliyati masalalarini yana bir bor dolzarb qilmoqda.

В Ташкенте, на улице Ниязбек йули в Юнусабадском районе, 26 марта около 12:15 произошел серьезный инцидент. По данным Главного управления внутренних дел столицы, гражданин Б.Р., 1999 года рождения, в ходе конфликта с бывшей супругой М.Ф., 2001 года рождения, и находившимися рядом с ней лицами, направил на них автомобиль Chevrolet Tracker с государственным номером 01 N 014 FC.
Согласно официальной информации, водитель преднамеренно совершил наезд на М.Ф. и ее знакомого Д.К. с целью причинения тяжкого вреда здоровью. В результате женщина и ее знакомый получили травмы легкой степени тяжести и были госпитализированы для оказания медицинской помощи.
Личности всех участников инцидента установлены на месте, и они были доставлены в органы внутренних дел Юнусабадского района. По данному факту проводится доследственная проверка, по итогам которой будет принято законное решение. Руководство Министерства внутренних дел и ГУВД города Ташкента держит ситуацию на контроле.
Этот случай напоминает о другом тревожном происшествии, произошедшем недавно: в Ургутском районе Самаркандской области несовершеннолетний водитель совершил наезд на пятилетнюю девочку и скрылся с места ДТП, ребенок был госпитализирован с травмами. Эти инциденты вновь поднимают вопросы общественной безопасности и ответственности водителей.