Toshkent viloyatining Chinoz tumanida Bo‘zsuv kanaliga tushib ketgan 34 yoshli erkakning jasadi 9 kundan so‘ng topilgani haqida “Millar” dasturida xabar berildi. Voqea 21-mart kuni soat taxminan 14:30 atrofida kanal bo‘yida sodir bo‘lgan, marhum do‘stlari bilan dam olish uchun kelgan va shashlik tayyorlab o‘tirgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, erkak kanal bo‘yiga tushib qo‘l-yuzini yuvmoqchi bo‘lgan vaqtda suvga tushib ketgan. Guvohlarning aytishicha, oqim uni tezda olib ketgan va qutqarishning iloji bo‘lmagan. Hodisa paytida ishtirokchilar spirtli ichimlik iste’mol qilgani ham ma’lum qilingan.
Voqeadan so‘ng Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar bosh boshqarmasiga xabar berilib, qutqaruvchilar va g‘avvoslar jalb etilgan holda qidiruv-qutqaruv ishlari boshlangan. Marhum 1991-yilda tug‘ilgan bo‘lib, uning ikki nafar farzandi borligi aytilgan.
29-mart kuni marhumning qarindoshlari jasad topilgani haqida ma’lum qilib, uning suvdan olib chiqilganini bildirgan. Opasining aytishicha, jasad kanal oqimi bo‘ylab oqib ketib, panjaraga ilinib qolgan holda aniqlangan.
Bu voqea Toshkent viloyatida suv havzalarida sodir bo‘layotgan baxtsiz hodisalarni yana bir bor eslatdi. Avvalroq Chirchiq daryosidan 15 yoshli bolaning jasadi topilgan edi, u suvdagi koptogini olmoqchi bo‘lgan va o‘zi ham suvga tushib ketgan.

В Чиназском районе Ташкентской области найдено тело 34-летнего мужчины, утонувшего в канале Бозсув, о чём сообщила программа «Миллар». Инцидент произошёл 21 марта около 14:30 на берегу канала, где погибший отдыхал с друзьями и готовил шашлык.
По предварительным данным, мужчина спустился к берегу канала, чтобы умыться, и упал в воду. Свидетели сообщили, что течение быстро унесло его, и спасти его не удалось. Также стало известно, что участники происшествия употребляли алкогольные напитки.
После инцидента была оповещена Главное управление по чрезвычайным ситуациям Ташкентской области, и начались поисково-спасательные работы с привлечением спасателей и водолазов. Погибший, родившийся в 1991 году, имел двоих детей.
29 марта родственники сообщили о нахождении тела, которое было извлечено из воды. По словам сестры погибшего, тело было обнаружено зацепившимся за решётку после того, как его унесло течением канала.
Этот случай вновь напомнил о трагических происшествиях на водных объектах в Ташкентской области. Ранее в реке Чирчик было найдено тело 15-летнего подростка, который утонул, пытаясь достать поплавок из воды.