O‘zbekiston, Toshkent – Podrobno.uz. Favqulodda vaziyatlar vazirligi qutqaruvchilari Kamchik dovoni yo‘lida avtomobil halokatiga aralashdi. Bugun, 3 aprel kuni, A-373 avtomobil yo‘lining “Dolina – Toshkent” yo‘nalishidagi Kamchik dovoni qismida, Damas markali avtomobil haydovchisi boshqaruvni yo‘qotib, transport vositasi yo‘ldan chiqib kuvetga yiqildi.
Hodisa haqidagi xabar maxsus “Kamchik” qidiruv-qutqaruv boshqarmasiga yetib kelgach, Favqulodda vaziyatlar vazirligi xodimlari tezda voqea joyiga yetib kelishdi. Maxsus texnika yordamida avtomobil kuvetdan chiqarilib, xavfsiz zonaga olib ketildi.
Hodisa natijasida jiddiy jabrlanuvchilar yo‘q. Qutqaruvchilar haydovchilarga tog‘li sharoitlarda, yo‘l holati ob-havo omillari bilan murakkablashishi mumkin bo‘lgan joylarda, tezlik rejimiga rioya qilish va alohida ehtiyotkorlikni talab qilishini eslatishdi.

Узбекистан, Ташкент – Podrobno.uz. Спасатели Министерства по чрезвычайным ситуациям провели операцию на перевале Камчик. Сегодня, 3 апреля, на участке автодороги А-373 в направлении «Долина – Ташкент» на перевале Камчик водитель автомобиля марки Damas потерял управление, в результате чего транспортное средство съехало с проезжей части в кювет.
Сообщение о происшествии поступило в специальное поисково-спасательное управление «Камчик». На место оперативно прибыли сотрудники МЧС. С помощью специальной техники автомобиль был извлечен из кювета и доставлен в безопасную зону.
В результате инцидента серьезно пострадавших нет. Спасатели напоминают водителям о необходимости соблюдения скоростного режима и особой осторожности при движении в горных условиях, где дорожная обстановка может осложняться погодными факторами.