Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi (IIBB) tomonidan tayyorlangan videoda, 30-mart kuni Yashnobod tumanida sodir bo‘lgan hodisa batafsil bayon etilgan. Videoda, ichkilikbozlik holatida bo‘lgan 36 yoshli Bobur Pardayev ismli haydovchi, yo‘l harakatini nazorat qilish xizmati (Yo‘l nazorati) xodimi Sardorbek Hamroyevga hujum qilgani va uning yelkasini yuziga urgani ko‘rsatilgan. Hamroyevning aytishicha, ular chaqiruvga javoban Musavvir ko‘chasiga kelganlarida, Pardayevni ichkilikbozlik holatida topib, u qonuniy talablarga bo‘ysunmagan va xodimlarga haqorat qilgan.
Xodimning so‘zlariga ko‘ra, Pardayev uning jag‘iga zarba bergan, shundan so‘ng xodimlar maxsus vosita – shoker yordamida uni zararsizlantirib, bo‘limga olib ketishgan. Videoda Pardayev o‘zining harakatlari uchun chuqur pushaymon bildirib, ayniqsa ukasi – Sirdaryo viloyati IIBB rahbariyati xodimi, podpolkovnik Sherzod Pardayevning obro‘siga zarar yetkazganidan afsusda ekanligini aytdi. U: "Men ichganim uchun janjallashdik. Keyin Yo‘l nazorati xodimlari kelishdi, o‘rtamizda nizo chiqdi. Ichkilik holatida qo‘limni ko‘tardim. Men qilgan ishimdan ming marta pushaymonman, kechirim so‘rayman. Agar men yo‘l-transport hodisasi (YTH) qilsam, boshqalar jabr ko‘rishi mumkin edi. Men ukamning ko‘p yillik xizmatidan keyin obro‘sini buzib yubordim. Barcha ayb ichkilikka tegishli. Bu boshqa takrorlanmaydi. Men tavba qilaman", dedi.
Hodisa 30-mart kechasi Yashnobod tumanida, Malibu va Leapmotor avtomobillari o‘rtasidagi YTHdan keyin yuz bergan. Leapmotor haydovchisi 102 raqamiga qo‘ng‘iroq qilib, Malibu haydovchisining davlat raqamisiz avariya qilgani va tajovuzkor harakat qilgani haqida xabar bergan. Keyinchalik ma’lum bo‘lishicha, qoidabuzar haydovchi qizil chiroqda o‘tib, YTHga sabab bo‘lgan. U kelgan Yo‘l nazorati xodimlariga qarshilik ko‘rsatib, hatto ulardan biriga yelkasini yuziga urgan.
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videoda, haydovchining xodimga zarba berishi va uning ukasi deb atalgan odamning vaziyatga aralashishga urinishi ko‘rinadi. Qoidabuzarga nisbatan ichki ishlar organlari xodimlarining qonuniy talablarini bajarmaslik uchun jinoiy ish qo‘zg‘atilgan. Tez orada uning ukasi Sherzod Pardayev vaziyatga aralashishga urinishi uchun vazirlik buyrug‘i bilan lavozimidan ozod etilgan. Bu holat, ichkilikbozlikning jiddiy oqibatlari va oilaviy aloqalarning ish joyidagi ta’sirini yoritib berdi.

Главное управление внутренних дел (ГУВД) города Ташкента подготовило видеоотчёт с подробностями инцидента, произошедшего 30 марта в Яшнабадском районе. В видео показано, как 36-летний водитель Бобур Пардаев, находившийся в состоянии алкогольного опьянения, нанёс удар сотруднику патрульно-постовой службы (ППС) Сардорбеку Хамроеву, ударив его локтем в лицо. По словам Хамроева, они прибыли на вызов на улицу Мусаввир и застали Пардаева пьяным, он не подчинялся законным требованиям и оскорблял сотрудников.
Сотрудник рассказал, что Пардаев ударил его в челюсть, после чего с помощью специального средства – шокера – его обезвредили и доставили в отделение. В видео Пардаев выразил глубокое раскаяние в своих действиях, особенно сожалея о том, что нанёс ущерб репутации своего брата – руководящего сотрудника УВД Сырдарьинской области, подполковника Шерзода Пардаева. Он заявил: "Из-за того, что выпил, мы поругались. Потом подъехали сотрудники дорожно-патрульной службы, между нами возник конфликт. В состоянии опьянения поднял руку. Я тысячу раз сожалею о содеянном, прошу прощения. Если бы я устроил ДТП, из-за меня могли пострадать другие. Я подорвал репутацию брата, который столько лет работал в органах. Во всём виноват алкоголь. Этого больше не повторится. Я раскаиваюсь".
Инцидент произошёл ночью 30 марта в Яшнабадском районе после ДТП с участием автомобилей Malibu и Leapmotor. Водитель Leapmotor позвонил по номеру 102 и сообщил, что водитель Malibu без государственных номеров совершил аварию и ведёт себя агрессивно. Впоследствии выяснилось, что нарушитель проехал на красный свет и стал виновником ДТП. Он оказал сопротивление прибывшим сотрудникам ППС и даже ударил одного из них локтем в лицо.
В распространившемся в социальных сетях видео видно, как водитель наносит удар сотруднику, а мужчина, которого называют его братом, пытается вмешаться в ситуацию. В отношении дебошира возбуждено уголовное дело за невыполнение законных требований сотрудников органов внутренних дел. Вскоре его брат Шерзод Пардаев был освобождён от должности приказом министерства за попытку вмешательства в ситуацию. Этот случай подчёркивает серьёзные последствия алкогольного опьянения и влияние семейных связей на служебные дела.