Samarqand viloyati Jomboy tumanida yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videoda qora rangli Gentra yuqori tezlikda boshqaruvni yo‘qotib, yo‘l chetida to‘xtab turgan oq Gentraga urilgani aks etgan.
Oq mashinaning haydovchisi o‘sha paytda tashqarida bo‘lgan va mo‘jiza tufayli tirik qolgan. Yo‘l chetida o‘ynayotgan qizaloq esa qora Gentra oq mashinani urib yuborishidan oldin darvozaga yugurib kirishga ulgurgan.
Kuzatuv kameralari tasviriga ko‘ra, hodisa 21 aprel kuni sodir bo‘lgan. Samarqand viloyati Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi ma’lumotlariga ko‘ra, voqea Jomboy tumanidagi “Samarqand” mahallasida yuz bergan.
Qora Gentra haydovchisi mast holatda rulga o‘tirgan va 90 km/soat tezlikda harakatlanayotgan bo‘lgan. Natijada ikkala haydovchi ham kasalxonaga yotqizilgan.
YHXB matbuot xizmati xabariga ko‘ra, to‘plangan materiallar Jomboy tuman jinoyat sudiga yuboriladi va bunday qoidabuzarliklarni sodir etgan haydovchilar haydovchilik guvohnomasidan mahrum qilinishi mumkin.

В Джамбайском районе Самаркандской области произошло дорожно-транспортное происшествие. На видео, распространившемся в соцсетях, видно, как чёрная Gentra на высокой скорости теряет управление и врезается в белую Gentra, стоявшую у обочины.
Водитель белой машины в тот момент находился снаружи и чудом остался жив. Девочка, игравшая у дороги, едва успела забежать в ворота, когда чёрная Gentra протаранила белую.
Судя по кадрам с камеры наблюдения, инцидент произошёл 21 апреля. По данным Управления безопасности дорожного движения Самаркандской области, инцидент произошёл на территории махалли «Самарканд» в Джамбайском районе.
Водитель чёрной Gentra сел за руль в нетрезвом состоянии и двигался со скоростью 90 км/ч. В результате ДТП оба водителя были госпитализированы.
В пресс-службе УБДД сообщили, что собранные материалы будут направлены в Джамбайский районный суд по уголовным делам, и предупредили, что водители, совершившие подобные нарушения, могут лишиться водительских прав.