Gretsiya politsiyasi Afina markazida ijtimoiy ta'minot idorasi va sud binosiga qarata o'q uzgan shaxsni qidirmoqda. Mahalliy ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, gumonlanuvchi 89 yoshli erkak bo'lib, bir necha kishi yaralangan.
Gretsiyaning ERT davlat teleradiokompaniyasi xabariga ko'ra, gumonlanuvchi 89 yoshli erkak bo'lib, politsiya uni qidirish bo'yicha maxsus operatsiya o'tkazmoqda.
Politsiya ma'lumotlariga ko'ra, gumonlanuvchi Gretsiyaning EFKA ijtimoiy ta'minot agentligi filialiga ov miltig'idan o'q uzgan va bir xodimning oyog'idan yaralagan.
Shundan so'ng gumonlanuvchi taksi bilan sud binosiga borib, ichkariga bir necha marta o'q uzgan va to'rt nafar ayol sud xodimini engil yaralagan.
Mahalliy matbuot xabariga ko'ra, keksa otishma voqea joyidan qochib ketgan, ammo ov miltig'ini va gazetalarga yozilgan maktublarni qoldirgan. Politsiya hozircha jinoyat motivi haqida ma'lumot bermagan. Bu yangilik tez rivojlanmoqda, keyingi ma'lumotlar uchun saytni kuzatib boring.

Полиция Греции разыскивает мужчину, который открыл стрельбу в офисе социального страхования и здании суда в центре Афин, ранив несколько человек. По сообщениям местных СМИ, предполагаемому стрелку 89 лет.
Греческая государственная телерадиокомпания ERT сообщила, что предполагаемый стрелок — 89-летний мужчина, и полиция проводит операцию по его поимке.
По данным полиции, подозреваемый выстрелил из дробовика в отделение греческого агентства социального обеспечения EFKA, ранив сотрудника в ногу.
Затем стрелок на такси добрался до здания суда, где произвел несколько выстрелов внутри, легко ранив четырех женщин-клерков, сообщили полиция и судебные чиновники.
Пожилой стрелок скрылся с места происшествия, но оставил дробовик и письма, адресованные газетам, сообщают местные СМИ. Полиция пока не комментирует возможные мотивы. Это развивающаяся новость, следите за обновлениями.