Ijtimoiy tarmoqlarda Toshkent shahri Uchtepa tumanida ikki haydovchi o‘rtasidagi ziddiyat aks etgan video tarqaldi. Unda erkak haydovchi videoga olayotgan ayolni so‘kayotgani va telefonini olib qo‘yib, unga tashlanmoqchi bo‘lgani aks etgan.
Poytaxt Ichki ishlar bosh boshqarmasi xabariga ko‘ra, voqea 8-iyun kuni tumanning Haqiqat ko‘chasida sodir bo‘lgan. 41 yoshli Nexia 3 haydovchisi M.Sh. (erkak) hamda 34 yoshli T.F. (ayol) o‘rtasida yo‘l harakatidagi kelishmovchilik oqibatida janjal kelib chiqqan. So‘ngra erkak haydovchisi jamoat joyida uyatli so‘zlar bilan so‘kinib, jamiyatda yurish-turish qoidalarini qasddan buzgan.
Holat yuzasidan M.Sh.ga nisbatan Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksining 183-moddasi (Mayda bezorilik) alomatlari bilan ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirilgan. Jinoyat ishlari bo‘yicha tuman sudi tomonidan unga nisbatan 15 sutka muddatga ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi.
“Qizimni bog‘chaga tashladim. Sekin orqaga yurib chiqyotgan edim. Bu kishi mahalla ichida, ikkita bog‘cha bor yo‘lda tez kelayotgan ekan. Nima xato qilgan ekanman deb, mashinamni chetga olib, tushdim. Men orqaga yurganimda ham orqamdan yuriladigan yo‘l bor edi. Bu inson o‘tib ketsa bo‘lardi… Bundan battar so‘kinishlar, haqoratlar bo‘lgan, telefonimni qo‘limdan yulib olib, telefonni bermasliklar… Men ertalabdan beri titrab, o‘zimga kela olmayapman”, — dedi ayol suddagi ko‘rsatmasida.
Ayolga himoya orderi ham berilgan. “Men kechirim so‘rayman. Boshqa qaytarilmaydi bunaqa narsa. Hurmat qilib, to‘g‘ri yuraman. Jahlni keyingi safar uyda jilovlab, to‘g‘ri qilib, keyin ko‘chaga chiqishni o‘rganaman. Bunaqa narsa boshqa bo‘lmaydi”, — deydi haydovchi.

В социальных сетях распространилось видео конфликта между двумя водителями в Учтепинском районе Ташкента. На кадрах мужчина-водитель оскорбляет женщину, снимающую его на телефон, пытается отобрать устройство и наброситься на неё.
По данным столичного ГУВД, инцидент произошёл 8 июня на улице Хакикат. Между 41-летним водителем Nexia 3 М.Ш. и 34-летней Т.Ф. возникла ссора из-за дорожного конфликта. Затем мужчина публично выражался нецензурной бранью, умышленно нарушая правила поведения в обществе.
В отношении М.Ш. составлен протокол по статье 183 КоАО (Мелкое хулиганство). Районный суд по уголовным делам назначил ему наказание в виде 15 суток административного ареста.
«Я высадила дочь в садике. Медленно сдавала назад. Этот человек ехал быстро по улице, где два детсада. Я вышла, чтобы узнать, что не так. Когда я сдавала назад, у него была возможность проехать… Он оскорблял меня, вырвал телефон из рук и не отдавал… Я до сих пор трясусь, не могу прийти в себя», — рассказала женщина в суде.
Женщине также выдан охранный ордер. «Я прошу прощения. Больше такого не повторится. Буду вести себя уважительно, сдерживать гнев дома. Научусь правильно выходить на улицу», — заявил водитель.