AQSHning NBC telekanalidagi mashhur teleboshlovchi Savannah Guthrie, onasi Nancy Guthrie yo‘qolganidan keyin birinchi marta 'Today' dasturiga qaytdi. U dasturda ishtirok etgan hamkasblariga "qaytganimdan xursandman" deb aytdi, chunki onasini qidirish ishlari hali ham davom etmoqda. Guthrie 30-yanvardan beri studiyada birinchi marta paydo bo‘ldi, bu onasi 84 yoshli Nancy Guthrie 31-yanvarda yo‘qolgani haqida xabar berilganidan ikki kun keyin sodir bo‘ldi.
Dushanba kuni ertalab, uning hamkasblari ko‘plab muxlislarning sovuq Nyu-York havosi ostida studiya tashqarisida uning qaytishini kutayotgan belgilarni ko‘targanini ta'kidladilar. Guthrie bunga javoban "Men sevgi hissini chuqur his qilyapman" dedi. Tergovchilar, Arizona shtatidagi Tucson shahri yaqinidagi uyidan majburan olib ketilgan deb hisoblaydigan Nancy Guthrie haqida hali ham harakat sababi yoki gumonlanuvchi haqida ma'lumot berilmagan.
Guthrie o‘zining sariq ko‘ylagini kiyib, bu rang onasining uyida qoldirilgan sariq lentalar va gullarga, shuningdek, uning yangiliklar xonasidagi jurnalistlar tomonidan kiyilgan kiyimlarga hurmat sifatida ekanligini aytdi. U o‘tgan oyda "Bu mening hozirgi maqsadimning bir qismi" deb ishga qaytishni maqsad qilganini aytgan, lekin buni amalga oshira olishiga ishonchi komil emas edi.
Pasxa yakshanbasida, Savannah Guthrie Nyu-Yorkdagi cherkovdan video xabar orqali o‘zining nasroniy e'tiqodini tasdiqladi. U "Men hali ham ishonaman. Shuning uchun qat'iyat bilan aytaman: 'Xush Pasxa'" deb xizmat oxirida xabar berdi. NBC teleboshlovchisi, AQSHda ertalabki televideniyening eng taniqli shaxslaridan biri, onasining yo‘qolishi tufayli vaqtincha o‘z vazifalaridan chetlashtirilgan edi va Qishki Olimpiya o‘yinlarini yoritishdan ham voz kechgan.
O‘tgan oy 'Today' dasturiga bergan intervyusida, u "Men qaytmasligim mumkin emas. Bu mening oilam" dedi va o‘zining mashhurligi onasining yo‘qolishiga sabab bo‘lishi mumkinligi haqida fikr bildirdi, bu fikrni ko‘tarish juda og‘ir ekanligini aytdi. Nancy Guthrie dori-darmonlarsiz yo‘qolgan, u 31-yanvar kechquruni qarindoshlari tomonidan uyiga olib kelingan va keyingi ertalab virtual yakshanba xizmatini tomosha qilish uchun do‘stining uyiga kelmagan. Oila fevral oyida uning qaytishi uchun ma'lumot berganlarga $1 million mukofot e'lon qilgan.

Известная телеведущая американского канала NBC Саванна Гатри вернулась в утреннее шоу 'Today' впервые после исчезновения её матери Нэнси Гатри. В эфире она сказала коллегам, что "рада вернуться", поскольку поиски её матери всё ещё продолжаются. Это её первое появление в студии с 30 января, через два дня после того, как было сообщено об исчезновении 84-летней Нэнси Гатри 31 января.
В понедельник утром её коллеги отметили, что многие фанаты стояли на холодном нью-йоркском утро у студии с плакатами, приветствуя возвращение Гатри. В ответ она сказала: "Я действительно чувствую любовь". Следователи полагают, что Нэнси Гатри, которую последний раз видели 31 января, была против её воли вывезена из её дома недалеко от Тусона, Аризона, но они не поделились возможным мотивом или не арестовали подозреваемого.
Гатри надела ярко-жёлтое платье, которое, по словам NBC, было данью уважения жёлтым лентам и цветам, оставленным у дома её матери, а также носимым журналистами в её новостной комнате. В прошлом месяце она заявила, что возвращение к работе "является частью моей цели сейчас", хотя и не была уверена, сможет ли она это сделать. В пасхальное воскресенье Саванна Гатри подтвердила свою христианскую веру в видеообращении из церкви в Нью-Йорке, сказав: "Я всё ещё верю. И поэтому с убеждением говорю: 'Счастливой Пасхи'" в конце службы.
Телеведущая NBC, одна из самых узнаваемых фигур на утреннем телевидении в США, временно отошла от своих обязанностей ведущей после исчезновения матери и также отказалась от освещения Зимних Олимпийских игр на NBC. В интервью 'Today' в прошлом месяце она сказала: "Я не могу не вернуться. Это моя семья", и высказала предположение, что её собственная известность могла стать причиной исчезновения матери, отметив, что эта мысль слишком тяжела.
Нэнси Гатри исчезла без своих лекарств; её родственники привезли её домой вечером 31 января, а на следующее утро она не появилась у друга для просмотра виртуальной воскресной службы. Семья объявила в феврале награду в $1 миллион за информацию, ведущую к её возвращению.