️ "Manchester City" matbuot kotibi payshanba kuni: "Ispaniyadan Erling Haalandning kelajagi haqida chiqqan xabarlar haqiqatga to'g'ri kelmaydi. Buning hech qanday imkoniyati yo'q va buni amalga oshirish uchun hech qanday shartnoma bandi mavjud emas. Biz futbolchimizning suratidan ushbu kontekstda foydalanilgani uchun qonuniy choralar ko'rishni ko'rib chiqmoqdamiz", dedi.
️ Rikelme, o'tgan mavsumda barcha musobaqalarda 38 ta gol urgan Haalandning shartnomasida ozod qilish bandi borligini va u Ispaniya klubiga o'tishni xohlayotganini, agar yakshanba kungi saylovda g'alaba qozonsa, transferni ustuvor vazifa qilishini aytdi.
️ 25 yoshli futbolchining otasi Alfi Haaland va uning agenti Rafaela Pimenta birgalikdagi bayonotida bu taklifni rad etib, "haqiqat emas" deb ta'rifladi.
️ Rikelme, shuningdek, "Manchester City"ning ispaniyalik yarim himoyachisi Rodrini imzolashga harakat qilishini, futbolchining agenti bilan gaplashganini va "Oltin to'p" sohibini Madridga olib kelish uchun "qo'lidan kelgan hamma narsani qilishini" qo'shimcha qildi.
️ Bu so'zlar "Real"ning prezidentlik saylovlari fonida aytildi, bu Peresning yigirma yil ichida birinchi marta raqibsiz qatnashmayotgan saylovi bo'lib, klubning ikki mavsum davomida yirik kubokni qo'lga kirita olmaganidan keyin sodir bo'ldi.
️ Ovoz berish yakshanba kuni bo'lib o'tadi, unda 100 000 ga yaqin klub a'zolari ishtirok etishi mumkin.
️ Haaland 2022 yilda "Borussiya Dortmund"ni tark etganida "Real"ga qo'shilish imkoniyatiga ega edi, ammo otasi o'ynagan "City"ni tanladi. Hujumchi bir kun kelib "Real"da o'ynashni xohlayotganini aytgan bo'lsa-da, "City"da norozilik borligi haqida hech qanday ma'lumot yo'q. U 2025 yil yanvarida to'qqiz yarim yillik yangi shartnoma imzoladi.

️ «Манчестер Сити» рассматривает возможность юридических мер после того, как кандидат в президенты «Реала» Энрике Рикельме заявил, что подпишет норвежского нападающего Эрлинга Холанда в случае избрания.
️ Рикельме, предприниматель в сфере возобновляемой энергии, баллотирующийся против действующего президента Флорентино Переса, сделал это заявление в среду в эфире испанского телевидения, где он продемонстрировал футболку «Реала» с именем Холанда.
️ Представитель «Манчестер Сити» заявил в четверг: «Истории, появившиеся в Испании относительно будущего Эрлинга Холанда, не соответствуют действительности. Нет никаких шансов на это, и нет никакой контрактной оговорки, позволяющей это. Мы рассматриваем возможность судебного иска за использование изображения нашего игрока в этом контексте».
️ Рикельме утверждал, что у Холанда, забившего 38 голов во всех соревнованиях в прошлом сезоне, есть пункт о выкупе, и он хочет перейти в испанский клуб, добавив, что сделает этот трансфер приоритетным, если победит на выборах в воскресенье.
️ Совместное заявление отца 25-летнего футболиста, Альфи Холанда, и его агента, Рафаэлы Пименты, быстро опровергло это предположение, назвав его «неправдой».
️ Рикельме также заявил, что попытается подписать полузащитника «Манчестер Сити» Родри, сказав, что говорил с агентом игрока и сделает «все возможное», чтобы привести обладателя «Золотого мяча» в Мадрид.
️ Эти заявления прозвучали на фоне президентских выборов в «Реале», первых за два десятилетия, в которых Перес не является единственным кандидатом, после двух сезонов клуба без крупных трофеев.
️ Голосование назначено на воскресенье, в нем могут принять участие около 100 000 членов клуба.
️ Холанд мог перейти в «Реал» в 2022 году, когда покидал «Боруссию Дортмунд». Но он выбрал «Сити», где играл его отец. Хотя нападающий говорил, что хотел бы однажды сыграть за «Реал», нет никаких признаков того, что он недоволен в «Сити». Он подписал новый девятилетний контракт в январе 2025 года.
️ Перес объявил в среду, что в случае избрания вернет тренера «Бенфики» Жозе Моуринью в «Реал Мадрид» на второй срок. Португальский бывший тренер «Манчестер Юнайтед», «Челси» и «Интера» ранее выигрывал Ла Лигу за три года в Мадриде.