Livan davlat axborot agentligi NNA maʼlumotlariga ko‘ra, Isroil havo hujumlari natijasida mamlakat janubida kamida 17 kishi halok bo‘ldi. Tayr Debba shaharchasida to‘qqiz kishi, Deir Qanoun el-Nahr qishlog‘ida uch kishi va Seddiqinda ikki kishi hayotdan ko‘z yumdi.
Hizbulloh guruhi Isroil qo‘shinlari joylashgan hududlarga raketa va artilleriya zarbalari berganini eʼlon qildi. To‘qnashuvlar Livanni 2 martda boshlangan urushga tortib yuborgan edi.
Birlashgan Millatlar Tashkilotining inson huquqlari bo‘yicha oliy komissari Volker Türk Livan hukumatining iltimosiga binoan inson huquqlari bo‘yicha tergov guruhini yuborishini maʼlum qildi. Guruh mart oyidan beri barcha tomonlar tomonidan sodir etilgan huquqbuzarliklarni tekshiradi.
Livan Sog‘liqni saqlash vazirligi mojaro davomida kamida 3696 kishi halok bo‘lganini, Isroil esa 30 askar va to‘rt fuqaro halok bo‘lganini xabar qildi. BMT maʼlumotlariga ko‘ra, Livanda deyarli bir million kishi uy-joyini tark etgan.
AQSh 16 aprelda Isroil va Livan o‘rtasida sulh bitimiga vositachilik qilgan, ammo mojaro davom etmoqda. Eron Isroilni Livan kampaniyasini to‘xtatmasa, harbiy harakatlarni qayta boshlash bilan tahdid qilmoqda, biroq Isroil bu tahdidni rad etdi.

По данным ливанского государственного информационного агентства NNA, в результате израильских авиаударов на юге Ливана погибли не менее 17 человек. Девять человек были убиты в городе Тайр-Деба, трое — в деревне Дейр-Канун-эль-Нахр, двое — в Седдикине.
Поддерживаемая Ираном группировка «Хезболла» заявила, что нанесла новые удары по израильским войскам на юге страны. Конфликт начался 2 марта, когда «Хезболла» запустила ракеты по Израилю в ответ на удар, убивший верховного лидера Ирана.
Верховный комиссар ООН по правам человека Фолькер Тюрк объявил о направлении группы следователей в Ливан по запросу правительства. Группа изучит возможные нарушения прав человека с марта, а собранные доказательства могут быть использованы для возможного преследования за военные преступления.
Министерство здравоохранения Ливана сообщает о 3696 погибших, израильские власти — о 30 солдатах и четырех гражданских. Почти миллион человек в Ливане остаются перемещенными, 1,4 миллиона нуждаются в гуманитарной помощи.
США выступили посредником в соглашении о прекращении огня 16 апреля, но боевые действия продолжаются. Иран предупредил, что возобновит военные действия, если Израиль продолжит атаки на Ливан, однако израильский режим отверг это предупреждение.