Futbol bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi Jahon chempionati guruh bosqichining so‘nggi o‘yinida Kongo DRga 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Atlantadagi uchrashuvda 68 239 tomoshabin ishtirok etdi.
Dastlabki daqiqalardanoq O‘zbekiston hisobni ochdi: 10-daqiqada Akmal Mozgovoyning uzatmasi bilan Eldor Shomurodov raqib darvozabonining oldinga chiqib ketganidan foydalanib, to‘pni ustidan tashlab yubordi — 0:1. Biroq 17-daqiqada Kongo DRning goli VAR yordamida bekor qilindi.
Ikkinchi bo‘limda Kongo DR o‘yinni o‘z nazoratiga oldi. 66-daqiqada Abduqodir Husanovning qoidabuzarligi penaltiga olib keldi va Yoan Vissa 68-daqiqada hisobni tenglashtirdi — 1:1. 78-daqiqada Meshak Elianing zarbasi Fiston Mayelening oyog‘iga tegib, to‘rga yo‘l oldi — 2:1. Qo‘shib berilgan vaqtda Yoan Vissa yana bir gol urib, yakuniy hisobni belgiladi — 3:1.
Mag‘lubiyatdan so‘ng O‘zbekiston terma jamoasi Jahon chempionatidagi ishtirokini yakunladi. “K” guruhidagi parallel o‘yinda Portugaliya va Kolumbiya 0:0 hisobida durang o‘ynadi.

Сборная Узбекистана по футболу потерпела поражение от ДР Конго со счетом 1:3 в последнем матче группового этапа отбора на чемпионат мира. Встреча в Атланте собрала 68 239 зрителей.
Узбекистан открыл счет уже на 10-й минуте: Акмал Мозговой нашел передачей Эльдора Шомуродова, который, заметив вышедшего вперед вратаря, перебросил мяч через него — 0:1. На 17-й минуте гол ДР Конго был отменен после видеопросмотра из-за фола.
Во втором тайме инициатива перешла к ДР Конго. На 66-й минуте Абдукадыр Хусанов нарушил правила в своей штрафной, и судья назначил пенальти. Йоан Висса реализовал его на 68-й минуте — 1:1. На 78-й минуте удар Мешака Элиа рикошетом от ноги Фистона Майеле привел ко второму голу — 2:1. В компенсированное время Висса оформил дубль, отправив мяч в нижний правый угол — 3:1.
После поражения сборная Узбекистана завершила участие в отборочном турнире. В параллельном матче группы K Португалия и Колумбия сыграли вничью (0:0).