Misr terma jamoasi bosh murabbiyi Hossam Hassan jamoasining Avstraliya ustidan qozongan penaltilar seriyasidagi g‘alabasini Falastin xalqiga bag‘ishladi. Uchrashuv 1:1 hisobidagi durangdan so‘ng penaltilar seriyasiga qadar davom etdi va Misr 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Uchrashuv Dallas stadionida bo‘lib o‘tdi va Misr terma jamoasi jahon chempionati pley-off bosqichidagi ilk g‘alabasini qo‘lga kiritdi. Hossam Abdelmaguid hal qiluvchi penaltini aniq amalga oshirgan bo‘lsa, avstraliyalik Harry Souttar va Lucas Herrington penaltini o‘tkazib yuborishdi.
Emam Ashour 13-daqiqada boshi bilan gol urgan bo‘lsa, ikkinchi bo‘limning 10-daqiqasida Mohamed Hany avtogol muallifiga aylandi. O‘yindan so‘ng Hassan matbuot anjumanida shunday dedi: “Xudo ularga [falastinliklarga] g‘alaba bersin, shahidlariga rahmat qilsin. Men bu g‘alabani Misr va Falastin xalqiga bag‘ishlayman”.
Hassan g‘alabadan so‘ng maydonga Misr va Falastin bayroqlarini olib chiqdi va jamoa sajdaga yiqildi. Falastinlik futbol muxlislari ijtimoiy tarmoqlarda Misr g‘alabasidan quvonch bildirishdi.
G‘azo sektoridagi Tamer Nahed X’da shunday yozdi: “Birinchi marta jahon chempionatini bunchalik hayajon bilan kuzatyapman. Misrning g‘alabasini ko‘rib juda xursand bo‘ldim, eng go‘zal manzara esa bu yerda edi... minglab odamlar chodirlaridan va vayron bo‘lgan uylaridan o‘yin tomosha qilish uchun chiqishdi”.
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videolarda vayron bo‘lgan binolar va vaqtinchalik chodirlar fonida o‘yin tomosha qilayotgan odamlar aks etgan. Ba’zi bolalarning yuziga Misr bayrog‘i chizilgan edi.
Misr g‘alabasidan bir necha soat oldin jamoa a’zolari Dallas politsiyasi xodimlari bilan janjallashgani haqida xabarlar tarqaldi. Misr terma jamoasi ma’lumotiga ko‘ra, Dallas politsiyasi xodimi ularning direktori Ibrohim Hassan va futbolchi Trezeguetni muxlis bilan suratga tushishga urinayotganda itarib yuborgan. Dallas politsiya departamenti vaziyat joyida hal qilinganini ma’lum qildi.

Главный тренер сборной Египта Хоссам Хасан посвятил победу своей команды над Австралией в серии пенальти народу Палестины. Матч завершился со счетом 1:1 после дополнительного времени, и Египет выиграл 4:2 по пенальти.
Игра прошла на стадионе в Далласе, и это была первая в истории победа Египта в плей-офф чемпионата мира. Хоссам Абдельмагид забил решающий пенальти, в то время как австралийцы Гарри Сауттар и Лукас Херрингтон не реализовали свои удары.
Эмам Ашур открыл счет на 13-й минуте ударом головой, а на 10-й минуте второго тайма Мохамед Хани забил автогол, сравняв счет. После матча Хасан заявил журналистам: «Да дарует им [палестинцам] Бог победу, да помилует Он их мучеников. Я посвящаю эту победу египетскому и палестинскому народу, этим добрым и благородным людям».
Хасан вышел на поле с флагами Египта и Палестины после победы, а вся команда совершила земной поклон. Палестинские болельщики выразили радость в социальных сетях.
Тамер Нахед из Газы написал в X: «Впервые я слежу за чемпионатом мира с таким волнением. Я был так рад победе Египта, но самым красивым зрелищем было здесь... тысячи людей вышли из своих палаток и разрушенных домов, чтобы посмотреть матч. Лица сияли улыбками, воздух наполнился ликованием».
В социальных сетях появились видео, на которых люди смотрят матч на фоне разрушенных зданий и временных палаток, некоторые улыбаются и держат флаги Египта, а дети нарисовали их на лицах.
За несколько часов до победы Египта члены команды вступили в перепалку с полицейскими в Далласе. Сборная Египта заявила, что полицейский толкнул их директора Ибрагима Хасана и игрока Трезеге, когда те пытались сфотографироваться с болельщиком. Полиция Далласа сообщила, что инцидент был урегулирован на месте.