Angliya terma jamoasi himoyachisi Jarell Quansah Jahon chempionati 1/8 finalida Meksikaga qarshi o‘yinda qizil kartochka olgani uchun ikki o‘yinga diskvalifikatsiya qilindi. Bu haqda payshanba kuni rasman e’lon qilindi.
Ikki o‘yinlik diskvalifikatsiya Quansahning Mayamidagi Norvegiyaga qarshi chorak final va, agar jamoa yarim finalga chiqsa, undagi ishtirokini istisno qiladi. U faqat Angliya finalga chiqqan taqdirda maydonga qaytishi mumkin.
Qizil kartochka 1/8 finalda mezbon Meksikaga qarshi o‘yinda videotakror yordamida aniqlangan. Quansah raqibga ochiq oyoq bilan zarba bergani uchun maydondan chetlatilgan.
Angliya o‘sha o‘yinda 10 kishi bilan 3:2 hisobida g‘alaba qozonib, chorak finalga yo‘l olgan edi. Jud Bellingham va Garri Keynning ikkita penaltisi Angliyaga g‘alaba keltirgan.
Angliya avvalroq AQSh hujumchisi Folarin Balogunga nisbatan FIFA tomonidan bekor qilingan bir o‘yinlik diskvalifikatsiyadan so‘ng apellyatsiya berishni o‘ylagan edi.
Quansahning diskvalifikatsiyasi bosh murabbiy Tomas Tuxel uchun jiddiy muammo tug‘dirdi. Jamoa himoya chizig‘ida jarohatlar tufayli ham qiyinchiliklar mavjud.
Angliya yarim himoyachisi Jordan Xenderson Meksika ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng reklama taxtasiga qoqilib, chap bilagidan jarrohlik amaliyoti o‘tkazdi va Jahon chempionatining qolgan qismida ishtirok eta olmaydi.
Shu bilan birga, Fransiya bosh murabbiyi Didye Desham Michael Olisening sariq kartochkasiga nisbatan apellyatsiya FIFA tomonidan rad etilganini ma’lum qildi.

Защитник сборной Англии Джарелл Куанса был дисквалифицирован на два матча после удаления в матче 1/8 финала чемпионата мира против Мексики, что оставило главного тренера Томаса Тухеля без вариантов в защите на поздних стадиях турнира.
Двухматчевая дисквалификация, подтвержденная в четверг, означает, что Куанса пропустит четвертьфинал против Норвегии в субботу в Майами и, возможно, полуфинал, если Англия выйдет туда.
Куанса был удален после того, как видеоповтор показал, что он совершил скользящий подкат шипами вперед в матче 1/8 финала против со-хозяев турнира.
Гол Джуда Беллингема и дубль Пенальти Гарри Кейна принесли Англии редкое поражение Мексике на их стадионе «Ацтека», когда англичане вдесятером выиграли нервный классический матч 3:2 и вышли в четвертьфинал.
Англия рассматривала возможность подачи апелляции после того, как ФИФА отменила одноматчевую дисквалификацию, наложенную на нападающего сборной США Фоларина Балогуна ранее на турнире.
Защитник сможет снова выйти на поле только в случае выхода Англии в финал чемпионата мира.
Дисквалификация стала ударом для Тухеля, поскольку Англия пытается продолжить свое выступление на турнире, а проблемы в защите усугубляются травмами.
Полузащитник сборной Англии Джордан Хендерсон перенес операцию на левом запястье после травмы, полученной при падении из-за рекламного щита во время празднования победы над Мексикой. Он вернулся в расположение команды в Канзас-Сити, но выбыл до конца чемпионата мира.
Днем ранее главный тренер Франции Дидье Дешам сообщил, что апелляция на желтую карточку, показанную Майклу Олисе в матче 1/8 финала против Парагвая, была отклонена ФИФА.