Britaniya politsiyasi sobiq konservativ vazir va Brexit tarafdori Enn Uiddekomning o‘limi bo‘yicha qotillik tergovini boshladi. U 78 yoshida Devon shtatidagi uyida jiddiy jarohatlar bilan topilgan.
Detektiv bosh inspektor Ilona Rossonning so‘zlariga ko‘ra, tergov dastlabki bosqichda, ammo jadal sur'atlarda olib borilmoqda. Gumonlanuvchi oq tanli erkak ekanligi aytilmoqda.
Politsiya jinoyat motivi yoki foniga oid dastlabki ma'lumotlarni oshkor qilmagan. Rosson fuqarolarni, ayniqsa, Haytor Vale hududida shubhali narsalarni ko‘rganlarni yoki videoyozuvlarga ega bo‘lganlarni politsiyaga murojaat qilishga chaqirdi.
Uiddekom 1987-2010 yillarda Konservativ partiyadan deputat bo‘lib, 1990-yillarda Jon Meyjor hukumatida vazir lavozimlarida ishlagan. Keyinchalik Nigel Farajning Brexit partiyasi va Reform UK partiyasiga qo‘shilgan.
Politsiya tergov davomida ijtimoiy tarmoqlarda mish-mishlar tarqatmaslikka chaqirdi, chunki bu tergovga zarar yetkazishi va oila a'zolariga og‘riq keltirishi mumkin.

Полиция Великобритании начала расследование убийства бывшего министра-консерватора и сторонницы Brexit Энн Уиддекомб. 78-летняя женщина была найдена мертвой с серьезными травмами в своем доме в Девоне.
Детектив-главный инспектор Илона Россон заявила, что расследование находится на ранней стадии, но продвигается быстрыми темпами. Подозреваемый, по данным полиции, — белый мужчина.
Полиция пока не раскрывает возможные мотивы или обстоятельства преступления. Россон призвала граждан сообщать любую информацию, особенно если они видели что-то подозрительное в районе Хейтор-Вейл или располагают записями с камер.
Уиддекомб была депутатом от Консервативной партии с 1987 по 2010 год и занимала министерские посты в правительстве Джона Мейджора в 1990-х. Позже она присоединилась к партии Brexit и Reform UK Найджела Фаража.
Полиция попросила не распространять слухи в соцсетях, чтобы не навредить расследованию и не причинить боль семье погибшей.