Jesus jurnalistlarga bergan intervyusida: "Agar u o'ynasa va tanlovga tayyor bo'lsa, men uni chaqiraman. Albatta, ma'lum chegaralar va jamoa uchun eng yaxshi deb hisoblagan shartlar asosida", dedi. U Ronaldu bilan hali gaplashmaganini, ammo uning kelajagi haqida muhokama qilishlarini ta'kidladi.
"Men Kris bilan hali gaplashmadim... Kris hech qachon terma jamoa uchun muammo bo'lmaydi. Na terma jamoa uchun, na men uchun", - deya qo'shimcha qildi Jesus. U Ronaldu Portugaliya futbolining ramzi ekanligini va tarixda abadiy qolishini aytdi.
Jesus Ronaldu bilan Al-Nassrda bir yil ishlagan va ular Saudiya Arabistoni Pro ligasida chempionlikni qo'lga kiritgan. U Ronaldu Al-Nassrda faoliyatini yakunlashni xohlayotganini ma'lum qildi.
Jesus Portugaliyani 2030 yilgi jahon chempionatigacha boshqaradi. Ushbu turnir Portugaliya, Ispaniya va Marokash tomonidan birgalikda o'tkaziladi. Ronaldu esa 2026 yilgi jahon chempionatida Ispaniyaga mag'lub bo'lganidan keyin terma jamoadagi faoliyatini davom ettirish haqida qaror qabul qilmagan.

Португальская футбольная федерация назначила 71-летнего Жорже Жезуша новым главным тренером национальной сборной. На своей презентации Жезуш заявил, что продолжит вызывать суперзвезду Криштиану Роналду, если тот будет доступен.
«Пока он играет и находится в состоянии, позволяющем быть выбранным, я буду его вызывать, в определенных пределах и на условиях, которые считаю лучшими для сборной», — сказал Жезуш журналистам. Он отметил, что еще не говорил с Роналду, но они обсудят будущее игрока.
«Я еще не говорил с Кришем... Криш никогда не будет проблемой для сборной. Ни для сборной, ни для меня», — пояснил тренер. Он назвал Роналду символом португальского футбола, который навсегда останется в истории.
Жезуш тренировал Роналду в «Аль-Насре» в течение года, приведя клуб к титулу чемпиона Саудовской Аравии. Он сообщил, что Роналду хочет завершить карьеру в «Аль-Насре».
Контракт Жезуша рассчитан до 2030 года, когда Португалия совместно с Испанией и Марокко примет чемпионат мира. Роналду, заявивший, что его последний чемпионат мира был в 2026 году, еще не решил, продолжит ли выступления за сборную после поражения от Испании.