Toshkent, O‘zbekiston – Podrobno.uz. Konor Makgregorning besh yillik tanaffusdan so‘ng oktagonga qaytishi muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Las-Vegasdagi UFC 329 turnirining bosh jangida irlandiyalik jangchi birinchi raunddayoq oyog‘idan og‘ir jarohat oldi va amerikalik Maks Xollouey texnik nokaut bilan g‘alaba qozondi.
Jang bir daqiqadan kam davom etdi. Konor Makgregor zarbalardan birini bergandan so‘ng oyog‘ini noqulay qo‘yib, jiddiy shikast oldi va davom ettira olmadi. Hakam uchrashni to‘xtatib, Maks Xolloueyning muddatidan oldin g‘alabasini qayd etdi.
Konor Makgregor uchun bu besh yil ichidagi ilk oktagonga chiqish edi. U oxirgi marta 2021 yil iyulida jang qilgan va o‘shanda ham Dastin Poryega oyog‘i singanligi sababli muddatidan oldin yutqazgan edi. Qizig‘i, bu jang 13 yildan so‘ng revansh edi. 2013 yilda Konor Makgregor Maks Xolloueyni hakamlar qarori bilan mag‘lub etgan bo‘lsa, bu safar amerikalik sportchi ishonchli revansh oldi va irlandiyalikning uzoq kutilgan qaytishi uning karerasidagi eng og‘riqli mag‘lubiyatlardan biri bilan yakunlandi.

Узбекистан, Ташкент – Podrobno.uz. Возвращение Конора Макгрегора в октагон после пятилетнего перерыва обернулось провалом. В главном бою турнира UFC 329 в Лас-Вегасе ирландский боец получил тяжелую травму ноги уже в первом раунде, а победа техническим нокаутом досталась американцу Максу Холлоуэю.
Поединок завершился менее чем за минуту. После одного из нанесенных ударов Конор Макгрегор неудачно поставил ногу, получил серьезное повреждение и больше не смог продолжать противостояние. Рефери был вынужден остановить встречу, зафиксировав досрочную победу Макса Холлоуэя.
Для Конора Макгрегора это был первый выход в октагон за пять лет. Последний раз он дрался в июле 2021 года, когда также досрочно проиграл Дастину Порье из-за перелома ноги. Примечательно, что данный поединок являлся реваншем спустя 13 лет. В 2013 году Конор Макгрегор победил Макса Холлоуэя единогласным решением судей, однако на этот раз американский спортсмен взял убедительный реванш, а долгожданное возвращение ирландца завершилось одним из самых болезненных поражений в его карьере.