Julian Alvarez Atletiko Madrid jamoasi mashg'ulotlariga qaytdi, biroq uning Barselonaga o'tishi haqidagi mish-mishlar davom etmoqda. Argentinalik hujumchi o'tgan hafta oxirida uchta guruh mashg'ulotini o'tkazib yuborgan edi, chunki klub buni "noqulay holat" deb atagan.
Juma kuni tushdan keyin Alvarez Majadahonda shahrida yakka tartibda mashq qildi va yakshanba kuni jamoa bilan mashg'ulotlarga qaytdi. U Sevilyaga qarshi o'tgan shanba kungi 3:1 hisobidagi g'alabada (bu natija e'tiborni yana maydonga qaytardi) tarkibdan chetlashtirilgan edi.
Atletiko futbol bo'yicha professional direktor Mateu Alemany Sevilya o'yinidan oldin jurnalistlarga shunday dedi: "Reja aniq. Julian bir necha kun o'zini yaxshi his qilmadi. Kecha u mashq qildi va tez orada maydonga qaytishiga, keyingi La Liga o'yinida ishtirok etishiga umid qilamiz. Men u bilan odatdagidek gaplashyapman."
La Liga transfer oynasi seshanba kuni yopiladi va vaziyat keskinligicha qolmoqda. Atletiko bosh direktori Migel Anxel Gil Marin o'tgan hafta Barselonani halolliksizlikda aybladi va Alvarezs hech qachon ularga sotilmasligini aytdi.
Atletiko direktorlar kengashi bayonotida: "Barselona bilan Alvaresning transferi bo'yicha hech qanday muzokara bo'lmagan va bo'lmaydi. Atletiko Madrid standart transfer bozoridagi muzokaralarga professional, axloqiy va hurmatli tarzda olib borilganda ochiq. Biz klubning avvalgi pozitsiyasini to'liq qo'llab-quvvatlaymiz: FC Barselona bu talablarga javob bermagan va natijada Alvaresning Barselonaga transferi haqida hech qanday muzokara bo'lmaydi va bu imkoniyat nolga teng."
Britaniya matbuoti xabariga ko'ra, Arsenal yagona muqobil variant bo'lib, agar Premer-liga klubi taxminan 150 million evro (174 million dollar) taklif qilsa. Alvarez Jahon chempionati paytida Barselonada o'ynash "orzusini amalga oshirishni" xohlayotganini aytgan edi.

Хулиан Альварес вернулся к тренировкам с «Атлетико Мадрид», в то время как продолжаются спекуляции об интересе «Барселоны» к аргентинскому нападающему. В конце прошлой недели Альварес пропустил три групповых занятия из-за того, что клуб назвал «недомоганием».
В пятницу днем он тренировался индивидуально в Махадахонде, а в воскресенье вернулся к занятиям с командой. Он был исключен из состава на субботнюю победу над «Севильей» (3:1), что временно вернуло внимание к игре на поле.
«План предельно ясен. У Хулиана было несколько дней, когда он плохо себя чувствовал. Вчера он тренировался, и мы надеемся, что он быстро вернется в строй и будет доступен для следующего матча Ла Лиги. Я общался с ним как обычно», — заявил спортивный директор «Атлетико» Матеу Алемани перед матчем с «Севильей».
Трансферное окно Ла Лиги закрывается во вторник, и ситуация остается напряженной. Генеральный директор «Атлетико» Мигель Анхель Хиль Марин на прошлой неделе обвинил «Барселону» в нечестности и заявил, что Альварес никогда не будет продан им.
В заявлении совета директоров «Атлетико» говорится: «Не было и не будет никаких переговоров с „Барселоной“ по поводу трансфера Альвареса. „Атлетико Мадрид“ открыт для стандартных переговоров на трансферном рынке, если они ведутся профессионально, этично и уважительно. Мы полностью поддерживаем ранее озвученную позицию клуба о том, что ФК „Барселона“ не выполнила эти требования, и, как следствие, никаких переговоров не будет, и возможность трансфера Альвареса в „Барселону“ равна нулю».
По сообщениям британских СМИ, «Арсенал» является единственной жизнеспособной альтернативой, если клуб Премьер-лиги сделает предложение около 150 миллионов евро (174 миллиона долларов). Альварес во время чемпионата мира заявил, что «хочет осуществить свою мечту» играть за «Барселону».