Gumonlanuvchi, 35 yoshli ayol, o'q otishdan so'ng o'rnidan qochgan, ammo keyinchalik hibsga olingan. Uning qo'lidan AR-15 tipidagi hujum miltig'i olib qo'yilgan. Politsiya, ayolni qasddan odam o'ldirishga urinishda gumon qilib, 10 million dollar garov evaziga qamoqqa tushirgan.
Hujum kuni soat 13:15 atrofida, oq Tesla haydovchisi tomonidan ko'chadan uyga qarata o'q uzilgani aytilmoqda. Politsiya dispetcheri tomonidan olingan audio yozuvda, "Hujum sodir bo'ldi. Transport vositasidan o'n marta o'q uzildi" degan ma'lumot berilgan.
Rihanna va uning sherigi reper A$AP Rocky, uch farzandi bilan ushbu uyda yashaydi, ammo hujum paytida ular uyda bo'lganmi yoki yo'qmi, hali aniq emas. Politsiya, gumonlanuvchining motivini va qo'shiqchi bilan aloqasini tekshirishni davom ettirmoqda.
Bu voqea, Beverly Hills kabi xavfsiz hisoblangan hududlarda ham qurolli zo'ravonlikning kutilmagan darajada ko'tarilishini ko'rsatib, jamoatchilikni xavotirga solmoqda. Hujumning aniq sabablari hali ochiqlanmagan bo'lsa-da, tergov davom etmoqda.

Полиция Лос-Анджелеса сообщила об аресте 35-летней женщины, подозреваемой в стрельбе по дому суперзвезды Рианны в Беверли-Хиллз. Инцидент произошел в воскресенье около 13:15 по местному времени, при этом обошлось без пострадавших, но на воротах особняка были обнаружены следы от пуль.
Подозреваемая была задержана после того, как скрылась с места происшествия. У нее изъяли штурмовую винтовку типа AR-15. Ей предъявлено обвинение в покушении на убийство, и она содержится под залогом в размере 10 миллионов долларов (около 8,81 миллиона евро).
По данным полиции, стрельба велась из белого автомобиля Tesla, припаркованного напротив дома. В аудиозаписи, полученной телеканалом KABC-TV, диспетчер сообщает о десяти выстрелах, произведенных из транспортного средства.
Неясно, находилась ли Рианна дома в момент инцидента. Певица проживает в этом особняке вместе с рэпером A$AP Rocky и их тремя детьми. Власти расследуют мотивы нападения и возможную связь подозреваемой с Рианной.
Этот инцидент подчеркивает растущие проблемы с безопасностью в престижных районах, таких как Беверли-Хиллз, и вызывает обеспокоенность общественности. Расследование продолжается для установления всех обстоятельств дела.