Britaniya qirollik oilasining sobiq a'zosi, Sasseks gersoginyasi Meghan Markle aprel oyida Avstraliyaga tashrif buyuradi va Sidney shahrida ayollar uchun tashkil etilgan uch kunlik dam olish kunlarida maxsus mehmon sifatida ishtirok etadi. Tadbir "Her Best Life" podkasti tomonidan tashkil etilgan bo'lib, chiptalar narxi har bir kishi uchun 2699 Avstraliya dollaridan (taxminan 1400 funt sterling) boshlanadi.
Tadbir davomida Meghan "olov yonidagi suhbat" shaklida savol-javob sessiyasida qatnashadi va gala-kechada nutq so'zlashi rejalashtirilgan. VIP chipta egalari oldingi qator o'rindiqlar va gersoginya bilan guruh surati olish imkoniyatiga ega bo'ladilar. Tadbir Sidneyning sharqiy chekkasidagi Coogee plyajida joylashgan besh yulduzli mehmonxonada o'tkaziladi va unda psixolog nutqlari, yoga, tovush bilan davolash, diskoteka va meditatsiya kabi faoliyatlar mavjud.
Bu tashrif Meghan va uning eri, Sasseks gersogi Garri 2020-yilda ishlaydigan qirollik a'zolari sifatidagi lavozimlaridan voz kechib, AQShga ko'chib o'tganidan keyin birinchi marta Avstraliyaga qaytishi hisoblanadi. Ularning so'nggi tashrifi 2018-yilda bo'lib o'tgan va o'sha paytda ular yangi turmush qurgan qirollik juftligi sifatida katta muvaffaqiyatga erishgan edi. Biroq, so'nggi yillarda ularning Netflix bilan 100 million dollarlik shartnomasi bekor qilingan va Meghanning "With Love, Meghan" shousi tomoshabinlar orasida katta muvaffaqiyat qozona olmagan.
Tadbirni tashkil etuvchi Gemma O'Nillning aytishicha, Meghan "ayollar o'sishi va o'zlarining eng yaxshi versiyasiga aylanishi" uchun kurashayotgan jamoatchilikni qadrlaydi. Sasseks juftligining matbuot kotibi ularning apreldagi Avstraliya tashrifi "shaxsiy, biznes va xayriya tadbirlari" uchun ekanligini ta'kidladi. Bu voqea Meghanning yangi faoliyat yo'nalishini va qirollik oilasidan mustaqil ravishda o'z martabasini qurishga urinishini ko'rsatadi.

Бывшая член британской королевской семьи, герцогиня Сассекская Меган Маркл посетит Австралию в апреле и выступит в качестве специального гостя на трехдневном женском уик-энде в Сиднее. Мероприятие организовано подкастом "Her Best Life", а билеты начинаются от 2699 австралийских долларов (примерно 1400 фунтов стерлингов) на человека.
В ходе мероприятия Меган примет участие в сессии вопросов и ответов в формате "беседы у камина" и выступит с речью на гала-ужине. Держатели VIP-билетов получат места в первом ряду и возможность группового фото с герцогиней. Мероприятие пройдет в пятизвездочном отеле на пляже Куги в восточном пригороде Сиднея и будет включать такие активности, как выступления психолога, йога, звукотерапия, дискотека и сессии медитации.
Этот визит станет первым возвращением Меган и её мужа, герцога Сассекского Гарри, в Австралию после того, как они в 2020 году покинули свои должности работающих членов королевской семьи и переехали в США. Их последний визит состоялся в 2018 году и тогда они, как недавно поженившаяся королевская пара, добились значительного успеха. Однако в последние годы их контракт с Netflix на сумму 100 миллионов долларов был расторгнут, а шоу Меган "With Love, Meghan" не снискало популярности у аудитории.
Организатор мероприятия Джемма О'Нилл заявила, что Меган ценит сообщество, которое "стремится к росту женщин и их лучшим версиям". Пресс-секретарь пары Сассекских подчеркнул, что их апрельский визит в Австралию предназначен для "частных, деловых и благотворительных мероприятий". Это событие отражает новые профессиональные устремления Меган и её попытки построить карьеру независимо от королевской семьи.