Isroilning Gʻazo sektoridagi Bureij qochqinlar lageri (markaziy qism) va Xon Yunus shahridagi al-Mavasi hududidagi (janubiy qism) ikki politsiya postiga dron hujumlari natijasida kamida besh falastinlik halok boʻldi. Bu voqealar Isroilning ikki yildan ortiq davom etayotgan urushida sodir boʻldi.
Hamas tashkiloti bu hujumlarni tinchlik vositachilari harakatlariga putur yetkazgani va Isroilning 10 oktyabrdan beri deyarli har kuni buzayotgan "otashkesish" bosqichini buzgani uchun qoraladi.
Xon Yunusdagi Nosir tibbiyot markazi manbalari al-Mavasi hududidagi al-Maslakh chorrahasi yaqinidagi politsiya nazorat punktiga Isroil harbiy zarbasi natijasida uch jasad va bir nechta yaradorlarni qabul qilganini xabar qildi. Manbalar zarba Isroil harbiy nazorati tashqarisidagi hududda sodir boʻlganini va baʼzi yaradorlarning holati ogʻir ekanligini taʼkidladi.
Markaziy Gʻazo sektorida Bureij qochqinlar lageri kirishidagi politsiya postiga qilingan shunga oʻxshash Isroil dron hujumi natijasida ikki falastinlik halok boʻldi, boshqalar yaralandi.
Hamas matbuot kotibi Hazim Qosim Isroilning Gʻazo boʻylab davom etayotgan bombardimonlari natijasida oʻlimlar sonining koʻpayishi "sionist ishgʻolchilarning vositachilar harakatlarini ochiqchasiga eʼtiborsiz qoldirishi va Tinchlik Kengashining rolini mutlaqo hisobga olmasligini" aks ettirayotganini aytdi.
Qosim bayonotida Isroil shakl va usullarda baʼzi oʻzgarishlarga qaramay, falastin xalqiga qarshi yoʻq qilish urushini davom ettirishini, "kafolat davlatlarining urushni toʻxtatish haqidagi gaplari amalda hech qanday haqiqiy mazmunga ega emasligini" taʼkidladi.

Не менее пяти палестинцев погибли в результате израильских атак с использованием дронов по двум полицейским постам в лагере беженцев Брейдж в центральной части сектора Газа и в районе аль-Маваси в Хан-Юнисе на юге, в то время как Израиль продолжает свою более чем двухлетнюю войну против разрушенного анклава.
Атаки в ночь на пятницу были осуждены ХАМАС как подрывающие усилия посредников в ходе "перемирия", которое Израиль нарушает почти ежедневно с 10 октября.
Медицинские источники в Медицинском комплексе Насир в Хан-Юнисе сообщили о поступлении трёх тел и нескольких раненых после израильского военного удара по полицейскому контрольно-пропускному пункту на перекрёстке аль-Маслах в аль-Маваси. Источники заявили, что удар произошёл в районе вне зоны контроля израильской армии, и описали состояние некоторых раненых как критическое.
В центральной части сектора Газа два палестинца погибли и другие получили ранения в результате аналогичного израильского удара дрона по полицейскому посту у входа в лагерь беженцев Брейдж.
Пресс-секретарь ХАМАС Хазим Касем заявил, что растущее число смертей в результате продолжающихся израильских бомбардировок по всему сектору Газа отражает "откровенное пренебрежение сионистской оккупации усилиями посредников и полное игнорирование Совета мира и его роли".
Касем добавил в заявлении, что Израиль продолжает свою войну на уничтожение против палестинского народа, несмотря на некоторые изменения в форме и методах, указывая, что "разговоры государств-гарантов о прекращении войны не имеют никакой реальной основы на местах".