Isroilning Gʻazo sektoridagi Bureij qochqinlar lageri (markaziy qism) va Xon Yunus shahridagi al-Mavasi hududidagi (janubiy qism) ikki politsiya postiga dron hujumlari natijasida kamida besh falastinlik halok boʻldi. Bu voqealar Isroilning ikki yildan ortiq davom etayotgan urushida sodir boʻldi.
Hamas tashkiloti bu hujumlarni tinchlik vositachilari harakatlariga putur yetkazgani va Isroilning 10 oktyabrdan beri deyarli har kuni buzayotgan "otashkesish" bosqichini buzgani uchun qoraladi.
Xon Yunusdagi Nosir tibbiyot markazi manbalari al-Mavasi hududidagi al-Maslakh chorrahasi yaqinidagi politsiya nazorat punktiga Isroil harbiy zarbasi natijasida uch jasad va bir nechta yaradorlarni qabul qilganini xabar qildi. Manbalar zarba Isroil harbiy nazorati tashqarisidagi hududda sodir boʻlganini va baʼzi yaradorlarning holati ogʻir ekanligini taʼkidladi.
Markaziy Gʻazo sektorida Bureij qochqinlar lageri kirishidagi politsiya postiga qilingan shunga oʻxshash Isroil dron hujumi natijasida ikki falastinlik halok boʻldi, boshqalar yaralandi.
Hamas matbuot kotibi Hazim Qosim Isroilning Gʻazo boʻylab davom etayotgan bombardimonlari natijasida oʻlimlar sonining koʻpayishi "sionist ishgʻolchilarning vositachilar harakatlarini ochiqchasiga eʼtiborsiz qoldirishi va Tinchlik Kengashining rolini mutlaqo hisobga olmasligini" aks ettirayotganini aytdi.
Qosim bayonotida Isroil shakl va usullarda baʼzi oʻzgarishlarga qaramay, falastin xalqiga qarshi yoʻq qilish urushini davom ettirishini, "kafolat davlatlarining urushni toʻxtatish haqidagi gaplari amalda hech qanday haqiqiy mazmunga ega emasligini" taʼkidladi.

At least five Palestinians have been killed in Israeli drone attacks targeting two police posts in the Bureij refugee camp in the central Gaza Strip and the al-Mawasi area in Khan Younis in the south, as Israel continues its more than two-year war on the devastated enclave.
The attacks overnight into Friday were condemned by Hamas as undermining mediator efforts during a "ceasefire" phase that Israel has violated almost daily since October 10.
Medical sources at Nasser Medical Complex in Khan Younis reported the arrival of three bodies and several wounded individuals following an Israeli military strike on a police checkpoint at the al-Maslakh intersection in al-Mawasi. The sources said the strike occurred in an area outside Israeli military control and described the condition of some wounded as critical.
In the central Gaza Strip, two Palestinians were killed and others injured in a similar Israeli drone strike targeting a police post at the entrance to the Bureij refugee camp.
Hamas spokesperson Hazem Qassem said the rising death toll from ongoing Israeli bombardment across Gaza reflects "the Zionist occupation's blatant disregard for mediator efforts and its complete disregard for the Peace Council and its role".
Qassem added in a statement that Israel is continuing its war of extermination against the Palestinian people, despite some changes in form and method, indicating that "the talk of guarantor states about stopping the war lacks any real substance on the ground".