Toshkent shahar hokimligi xabariga ko‘ra, Davletiyar Xudaybergenov poytaxt hokimining moliya-iqtisodiy rivojlanish va qashshoqlikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari – Iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasi boshlig‘i etib tayinlandi.
Davletiyar Baxtiyarovich Xudaybergenov 1990-yilda Nukusda tug‘ilgan. 2013-yilda Toshkent davlat yuridik institutining bakalavriatini, 2015-yilda esa magistraturani tamomlagan. 2024-yilda Sankt-Peterburg davlat iqtisodiyot universitetida qayta tayyorlovdan o‘tgan, 2025-yilda O‘zbekiston Bank-moliya akademiyasining magistraturasini bitirgan.
Mehnat faoliyatini 2014-yilda boshlagan. Prezident Administratsiyasida ishlagan, xalqaro moliya institutlari ishtirokidagi loyihalar, yuqori likvidli va monopol tovarlarni sotishda bozor mexanizmlarini joriy etish, sanoat korxonalarining eksport salohiyatini oshirish, qurilish va kommunal soha hamda hududlarni rivojlantirish bilan shug‘ullangan. So‘nggi vaqtgacha Prezident Administratsiyasining Huquqiy ekspertiza va kompleks tahlil departamenti boshqarmasi boshlig‘i bo‘lib ishlagan.
Hokimning birinchi o‘rinbosari lavozimi 2026-yil fevral oyidan buyon bo‘sh turgan edi, o‘shanda Baxtiyor Xaydarov Sanoat kooperatsiyasi va davlat xaridlari agentligi rahbari etib tayinlangan edi.
Shuningdek, Alisher Ismatillayevich Dusmuxamedov Toshkent hokimining axborot texnologiyalarini joriy etish bo‘yicha o‘rinbosari – Raqamli rivojlanish departamenti rahbari etib tayinlandi.
Alisher Dusmuxamedov 1981-yilda Toshkentda tug‘ilgan. 2002-yilda Toshkent elektrotexnika va aloqa institutini, 2006-yilda Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini, 2013-yilda O‘zbekiston Strategik tahlil va prognozlash oliy maktabini, 2021-yilda Toshkent axborot texnologiyalari universitetini tamomlagan.
Mehnat faoliyatini 2003-yilda boshlagan, bir qator mas’ul lavozimlarda ishlagan. 2023-yil 29-martdan Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Bojxona qo‘mitasining Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va kiberxavfsizlikni ta’minlash boshqarmasi boshlig‘i bo‘lib ishlagan.

The Tashkent city administration has announced the appointment of Davletiyar Khudaybergenov as the first deputy mayor for financial and economic development and poverty reduction, also serving as head of the Main Department of Economy and Finance.
Khudaybergenov, born in 1990 in Nukus, earned a bachelor's degree from Tashkent State Law Institute in 2013 and a master's degree in 2015. He underwent retraining at St. Petersburg State University of Economics in 2024 and completed a master's program at the Banking and Finance Academy of Uzbekistan in 2025.
He began his career in 2014, working in the Presidential Administration on projects involving international financial institutions, introducing market mechanisms for selling high-liquidity and monopoly goods, boosting export potential of industrial enterprises, and developing construction, utilities, and regional sectors. Most recently, he headed a department within the Legal Expertise and Comprehensive Analysis Department of the Presidential Administration.
The position of first deputy mayor had been vacant since February 2026, when Bakhtiyor Khaydarov was appointed head of the Agency for Industrial Cooperation and Public Procurement.
Additionally, Alisher Ismatillayevich Dusmukhamedov has been appointed as deputy mayor for information technology implementation, heading the Digital Development Department.
Dusmukhamedov, born in 1981 in Tashkent, graduated from Tashkent Institute of Electrical Engineering and Communications (2002), Tashkent State University of Economics (2006), the Higher School of Strategic Analysis and Forecasting of Uzbekistan (2013), and Tashkent University of Information Technologies (2021).
He started his career in 2003 and held several senior positions. Since March 29, 2023, he served as head of the Department of Information and Communication Technologies and Cybersecurity of the Customs Committee under the Ministry of Economy and Finance.