O‘zbekistonlik 11 yoshli Yasmina Husniddinova dunyoning eng nufuzli iste’dodlar tanlovlaridan biri — Britain’s Got Talent (BGT) loyihasining 19-mavsumi kastingida ishtirok etdi. Uning chiqishidan parchalar 24-mart kuni shouning rasmiy YouTube kanalidagi “BGT Unseen” ruknida namoyish etildi. Yasmina sahna oldida o‘zini qisqacha tanishtirib, Buyuk Britaniyaga O‘zbekistondan oilasi bilan birga kelganini aytdi va “Eng buyuk shoumen” filmidagi “Never Enough” qo‘shig‘ini ijro etishni tanladi.
Yosh xonandaning ijrosi nafaqat tomoshabinlar, balki hakamlar hay’atining ham hayratiga sabab bo‘ldi. Hakamlar uning yoshiga nisbatan g‘ayrioddiy vokal texnikasini alohida ta’kidladilar. Amanda Xolden: “Ovoz kuchi va nazorati shunchaki g‘ayritabiiy darajada edi. Tabriklayman!” deb izoh berdi. Alisha Dikson esa ijrodagi dinamikaga e’tibor qaratib: “Sen sokin lahzalar va kuchli qismlar o‘rtasida yaratgan kontrast menga juda yoqdi. Bu juda oqilona qaror bo‘ldi” dedi.
Hakamlar hay’atining boshqa a’zolari, jumladan KSI ham Yasminaning murakkab yuqori notalarni uzoq vaqt ushlab turish qobiliyatiga qoyil qolganliklarini bildirdilar. Natijada maktab o‘quvchisi to‘rtta “ha” ovozini olib, keyingi bosqichga yo‘l oldi. O‘zbekistonning Londondagi elchixonasi bu voqeani e’lon qilib, Yasminani qo‘llab-quvvatlashga chaqirdi va uni Britaniya shousida chiqish qilgan birinchi o‘zbekistonlik iste’dod sifatida ta’rifladi.
Yasmina Husniddinova uchun bu katta sahnadagi birinchi muvaffaqiyat emas. 2024-yilda u “Ovoz. Bolalar” birinchi mavsumining eng yorqin ishtirokchilaridan biriga aylangan va finalda uchinchi o‘rinni egallagan. Shuningdek, Toshkentlik maktab o‘quvchisi Italiyada o‘tkazilgan Sanremo Junior 2025 tanlovining Gran-pri sovrindori hamdir. Endi esa u butun dunyo bo‘ylab millionlab tomoshabinlar kuzatib boradigan Britaniya shousining bosh sovrini uchun kurashni davom ettirmoqda.

11-летняя узбекистанка Ясмина Хусниддинова приняла участие в кастинге 19-го сезона одного из самых известных в мире шоу талантов — Britain’s Got Talent (BGT). Видео с её выступлением было опубликовано 24 марта в рубрике «BGT Unseen» на официальном YouTube-канале проекта. Выйдя на сцену, Ясмина кратко представилась, отметив, что приехала в Великобританию из Узбекистана с семьёй, и исполнила композицию «Never Enough» из фильма «Величайший шоумен».
Исполнение юной певицы поразило как зрителей, так и членов жюри. Судьи особо отметили вокальную технику, нехарактерную для такого возраста. Аманда Холден прокомментировала: «Сила и контроль голоса были просто на невероятном уровне. Поздравляю!». Её коллега Алиша Диксон обратила внимание на динамику исполнения: «Мне очень понравился созданный тобой контраст между тихими моментами и по-настоящему мощными частями. Это было очень разумное решение».
Другие члены жюри, включая KSI, выразили восхищение тем, как Ясмина смогла долго удерживать сложные высокие ноты. В итоге школьница получила четыре «да» и прошла в следующий этап. Посольство Узбекистана в Лондоне сообщило об этом событии, призвав соотечественников поддержать Ясмину, и отметило, что она стала первой узбекистанкой, выступившей в британском шоу.
Для Ясмины Хусниддиновой это не первый успех на большой сцене. В 2024 году она стала одной из самых ярких звёзд первого сезона шоу «Голос. Дети», заняв третье место в финале. Ташкентская школьница также является обладательницей Гран-при конкурса Sanremo Junior 2025 в Италии. Теперь же талантливая узбекистанка продолжает борьбу за главный приз британского шоу, за которым следят миллионы зрителей по всему миру.