O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning farmoni bilan G‘iyosiddin Rejabov madaniyat sohasida prezident vakili etib tayinlandi.
Ushbu tayinlov munosabati bilan Rejabov ilgari egallab turgan Prezident Administratsiyasining Kreativ iqtisodiyot va turizm departamenti sektor mudiri lavozimidan ozod etildi.
G‘iyosiddin Rejabov davlat boshqaruvi tuzilmalarida, xususan madaniy meros bilan bog‘liq sohalarda katta tajribaga ega. 2018 va 2020 yillarda u Madaniy meros ob’ektlarini muhofaza qilish va ulardan foydalanish bo‘yicha Bosh ilmiy-ishlab chiqarish boshqarmasida bosh inspektor lavozimida ishlagan.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев своим указом назначил Гиёсиддина Режабова представителем главы государства по вопросам культуры.
В связи с этим назначением Режабов освобождён от должности заведующего сектором Департамента креативной экономики и туризма Администрации президента, которую он занимал ранее.
Гиёсиддин Режабов обладает значительным опытом работы в государственных структурах, связанных с культурным наследием. В 2018 и 2020 годах он занимал пост главного инспектора в Главном научно-производственном управлении по охране и использованию объектов культурного наследия.