Amerikalik qo‘shiqchi D4vd (haqiqiy ismi Devid Entoni Burk) onlayn tarzda zanjirli arra va belkurak kabi asboblarni sotib olganlikda ayblanmoqda. Prokuratura ma’lumotlariga ko‘ra, u 17 yoshli Seleste Rivas Ernandesni pichoqlab o‘ldirgan.
Yangi ayblovlar ish bo‘yicha keng qamrovli dalillar to‘plami doirasida e’lon qilindi. Unda uning taxminiy motivi va jasadni topilishidan oldin izlarini yashirish uchun qilgan qadamlari batafsil bayon etilgan.
Prokuratura ta’kidlashicha, Burk 13 yoshli Seleste bilan u 18 yoshda bo‘lganida uzoq muddatli jinsiy aloqada bo‘lgan. Matn xabarlari qizning bu noqonuniy munosabatni fosh qilish bilan tahdid qilganini ko‘rsatadi.
Qo‘shiqchi ayblovlarni rad etgan. Uning advokatlari “Devidning aybsizligini qat’iy himoya qilishlarini” va “dalillar Devidning Selestenini o‘ldirmaganligini ko‘rsatishiga ishonishlarini” bildirishgan.
Sud majlisida advokatlar hujjatning e’lon qilinishiga to‘sqinlik qilishga urinishgan, ammo sudya Charlayn Olmedo hujjatni oshkor qilishga ruxsat bergan. Ish bo‘yicha navbatdagi tinglov 15 may kuni bo‘lib o‘tadi.
D4vd TikTokda Romantic Homicide va Here With Me kabi hitlari bilan tanilgan edi. Uning jasadi 2025-yil sentabrida Tesla’sining old bagajida topilgan. Los-Anjeles politsiyasi uni hibsga olgan va unga qarshi yetti jinoiy ayblov, jumladan qotillik va bolani jinsiy zo‘ravonlik qilish ayblovlari qo‘yilgan.

Американский певец D4vd (настоящее имя Дэвид Энтони Берк) обвиняется в покупке нескольких инструментов онлайн, включая бензопилы и лопату, после того как прокуратура заявила, что он зарезал 17-летнюю девушку.
Новые обвинения были обнародованы в рамках обширного доказательного материала, который подробно описывает предполагаемый мотив и шаги, которые, по словам прокуроров, он предпринял для сокрытия следов до того, как расчлененное тело было найдено в его машине.
Прокуратура утверждает, что у него были длительные сексуальные отношения с Селестой Ривас Эрнандес, начиная с 13 лет, когда ему было 18. Текстовые сообщения показывают, что она угрожала раскрыть их незаконные отношения и «разрушить его жизнь».
Певец не признал себя виновным. Его адвокаты заявили, что «будут решительно защищать невиновность Дэвида» и верят, что «доказательства покажут, что Дэвид не убивал Селесту».
В суде адвокаты пытались заблокировать публикацию документа, но судья Шарлейн Ольмедо разрешила его обнародование, сохранив другие доказательства запечатанными. Следующее слушание назначено на 15 мая.
D4vd, прославившийся в TikTok с хитами Romantic Homicide и Here With Me, был в туре, когда тело Ривас Эрнандес было найдено в переднем багажнике его Tesla в сентябре 2025 года. Полиция Лос-Анджелеса объявила о его аресте ранее в этом месяце, предъявив семь уголовных обвинений, включая убийство и растление малолетней.