Hodisa 27-aprelga o‘tar kechasi sodir bo‘lgan. PPS xodimiga uning 22 yoshli tanishi qo‘ng‘iroq qilib, uchrashishni so‘ragan, shundan so‘ng u va uning 14 yoshli dugonasi ixtiyoriy ravishda uning mashinasiga o‘tirgan. Qatnashchilarning so‘zlariga ko‘ra, ular o‘z xohishlari bilan mashinada bo‘lgan, suhbat tinch o‘tgan va hech qanday noqonuniy harakatlar sodir etilmagan.
Janjalga sabab 18 yoshli yigitning paydo bo‘lishi bo‘lgan. U voyaga yetmagan qizning sobiq tanishi bo‘lib, do‘stlari bilan birga mashinani to‘sib, agressiv tarzda videoga olib, pedofiliyada ayblay boshlagan. Ma’lum bo‘lishicha, bir necha kun oldin aynan shu yigit o‘sha qiz bilan tungi sayr qilayotganda xuddi shu PPS xodimi tomonidan to‘xtatilgan va rasmiy ogohlantirish olgan.
Tergov va guvohlarning ko‘rsatmalariga ko‘ra, video huquq-tartibot xodimining kasbiy faoliyatidan qasos olish maqsadida tayyorlangan. Hozirda Toshkent viloyati IIBB PPS xodimining harakatlarida jinoyat tarkibi yo‘qligini rasman e’lon qilgan. Ish materiallari video muallifi va uning sheriklarining harakatlariga huquqiy baho berish uchun topshirilgan. Xodimning o‘zi barcha tekshiruvlar yakunlanmaguncha vaqtincha ishdan chetlashtirilgan.

Громкий скандал в Ахангаранском районе, связанный с обвинениями сотрудника патрульно-постовой службы (ППС) в домогательствах к 14-летней девочке, оказался инсценировкой на почве личной неприязни. Расследование ГУВД Ташкентской области показало, что вирусное видео не отражает реальных событий.
Инцидент произошел в ночь на 27 апреля. Сотруднику ППС позвонила его 22-летняя знакомая с просьбой о встрече, после чего она и ее 14-летняя подруга добровольно сели в его автомобиль. Участницы подтвердили, что находились в машине по собственному желанию, между ними шел спокойный разговор, и никаких противоправных действий не было.
Поводом для скандала стало появление 18-летнего парня, бывшего знакомого несовершеннолетней, который вместе с друзьями заблокировал автомобиль и начал агрессивно снимать происходящее, выкрикивая обвинения в педофилии. Выяснилось, что за несколько дней до этого молодой человек был остановлен этим же сотрудником ППС во время ночной прогулки с той же девочкой и получил официальное предупреждение.
По версии следствия, видеоролик стал попыткой мести за профессиональную деятельность правоохранителя. ГУВД Ташкентской области официально заявило об отсутствии состава преступления в действиях сотрудника ППС. Материалы дела переданы для правовой оценки действий автора видео и его компании. Сам сотрудник временно отстранен от службы до завершения проверок.