O‘zgidromet ma’lumotlariga ko‘ra, 3-4 may kunlari ayrim joylarda yomg‘ir va momaqaldiroq bo‘lishi kutilsa, 5-6 may kunlari yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharq shamoli 7-12 m/s, 5 mayda ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim hududlarda changli to‘zon bo‘lishi mumkin. Harorat 3-4 mayda kechasi 12-17°, kunduzi 27-32°, 5-6 mayda kechasi 17-22°, kunduzi 30-35° gacha ko‘tariladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharq shamoli 7-12 m/s. Harorat 3-4 mayda kechasi 13-18°, 5-6 mayda 15-20°, kunduzi 3 mayda 25-30°, 4-6 mayda 32-37° gacha ko‘tariladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, 3-4 mayda ayrim joylarda yomg‘ir, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin, 5-6 mayda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharq shamoli 7-12 m/s. Harorat kechasi 3-5 mayda 13-18°, 6 mayda 15-20°, kunduzi 3 mayda 20-25°, 4-6 mayda 28-33° gacha ko‘tariladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, 3-4 mayda ayrim joylarda yomg‘ir, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin, 5-6 mayda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharq shamoli 7-12 m/s. Harorat kechasi 3-5 mayda 14-19°, 6 mayda 15-20°, kunduzi 3 mayda 24-29°, 4-6 mayda 33-38° gacha ko‘tariladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, 3-5 mayda yomg‘ir va momaqaldiroq bo‘lishi mumkin, 6 mayda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharq shamoli 5-10 m/s. Harorat kechasi 3 mayda 15-20°, 4-6 mayda 13-18°, kunduzi 3 mayda 20-25°, 4-6 mayda 28-33° gacha ko‘tariladi.
Tog‘ oldi va tog‘li hududlarda havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan yomg‘ir va momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sharq shamoli 7-12 m/s. Harorat kechasi 7-12°, kunduzi 3-4 mayda 12-17°, 5-6 mayda 17-22° gacha ko‘tariladi.

Как сообщает Узгидромет, 3-4 мая местами пройдут дожди с грозами, а с 5 по 6 мая осадков не ожидается. В Каракалпакстане и Хорезмской области 5-6 мая воздух прогреется до 35 градусов, в Бухарской и Навоийской областях — до 37, а в Кашкадарье и Сурхандарье — до 38.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с, 5 мая местами возможно усиление до 13-18 м/с, в отдельных районах с пыльным позёмком. Температура 3-4 мая ночью 12-17°, днём 27-32°, 5-6 мая ночью повышение до 17-22°, днём 30-35°.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура 3-4 мая ночью 13-18°, 5-6 мая 15-20°, днём 3 мая 25-30°, 4-6 мая повышение до 32-37°.
В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, 3-4 мая местами дождь, возможна гроза, 5-6 мая без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 3-5 мая 13-18°, 6 мая 15-20°, днём 3 мая 20-25°, 4-6 мая повышение до 28-33°.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях переменная облачность, 3-4 мая местами дождь, возможна гроза, 5-6 мая без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 3-5 мая 14-19°, 6 мая 15-20°, днём 3 мая 24-29°, 4-6 мая повышение до 33-38°.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, 3-5 мая дождь, возможна гроза, 6 мая без осадков. Ветер восточный 5-10 м/с. Температура ночью 3 мая 15-20°, 4-6 мая 13-18°, днём 3 мая 20-25°, 4-6 мая повышение до 28-33°.
В предгорных и горных районах переменная облачность, временами дождь, возможна гроза. Ветер восточный 7-12 м/с. Температура ночью 7-12°, днём 3-4 мая 12-17°, 5-6 мая повышение до 17-22°.