Sirdaryo viloyati, Shirin shahrida 29 aprel kuni kechqurun dahshatli jinoyat sodir bo‘ldi. 35 yoshli ayol o‘z sevgilisining qonuniy xotini va uning ikki nafar kichkina qizini pichoqlab o‘ldirgan. Uchinchi qizaloq og‘ir ahvolda kasalxonaga yotqizilgan.
Podrobno.uz’ga ma’lum qilganidek, Bosh prokuratura matbuot kotibi Xayot Shamsutdinovning so‘zlariga ko‘ra, voqea soat 17:00 atrofida ro‘y bergan. Gumonlanuvchi ayol va uning sevgilisi o‘rtasida diniy nikoh asosida munosabat bo‘lgan. Rashk tufayli kelib chiqqan janjaldan so‘ng, ayol onasining uyidan oshxona pichog‘ini olib, raqibasining uyiga borgan.
U yerda u raqibasi va uning ikki nafar bolasiga bir necha marta pichoq urgan. Ikki jabrlanuvchi olgan jarohatlardan voqea joyida vafot etgan. Uch yoshli qizaloq og‘ir ahvolda shifoxonaga yetkazilgan. Hozirda uning ahvoli og‘irligicha qolmoqda.
Gumonlanuvchi voqea joyidan qochgan, biroq keyinroq qo‘lga olingan. Unga nisbatan qasddan odam o‘ldirish moddasi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov harakatlari davom etmoqda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Toshkent viloyati Yuqorichirchiq tumanida 47 yoshli erkak xotini sevgilisi borligini tan olganidan so‘ng unga 10 dan ortiq pichoq urgan edi. Sud uni 10 yilga ozodlikdan mahrum qilgan.

В городе Ширин Сырдарьинской области 29 апреля произошло жестокое убийство. 35-летняя местная жительница нанесла смертельные ножевые ранения законной супруге своего любовника и двум ее малолетним дочерям. Третья девочка, трех лет, госпитализирована в тяжелом состоянии.
Как сообщил Podrobno.uz пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Хаёт Шамсутдинов, инцидент произошел около 17:00. Между подозреваемой и ее любовником, с которым они состояли в религиозном браке, вспыхнула ссора на почве ревности.
После конфликта женщина взяла кухонный нож из дома своей матери и отправилась к дому законной жены мужчины. Там она нанесла сопернице и двум ее детям множественные удары ножом. Двое пострадавших скончались на месте от травм, несовместимых с жизнью. Трехлетняя девочка была доставлена в больницу в критическом состоянии.
Подозреваемая скрылась с места преступления, но позже была задержана. Возбуждено уголовное дело по статье об умышленном убийстве. Следственные действия продолжаются.
Ранее в Юкоричирчикском районе Ташкентской области 47-летний мужчина нанес жене более 10 ножевых ранений после того, как та призналась в измене. Суд приговорил его к 10 годам лишения свободы.