Toshkent shahar hokimligi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, 2-maydan 11-maygacha Milliy kutubxona oldidagi maydonga tutash hududlardagi ko‘chalarda transport vositalari harakati cheklanadi.
7−9-may kunlari kutubxona qarshisidagi maydonda “Tashkent Flowers Fest 2026” gullar bayrami o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Shu sababli quyidagi ko‘chalar vaqtincha yopiladi: Milliy kutubxona oldidagi maydonga tutash ko‘chalar.
Haydovchilarga ko‘rsatilgan davrda muqobil yo‘nalishlardan foydalanish tavsiya qilindi. Hokimlik fuqarolarni oldindan yo‘l harakatini rejalashtirishga chaqiradi.

Пресс-служба хокимията Ташкента сообщила, что со 2 по 11 мая будет ограничено движение транспортных средств на улицах, прилегающих к площади перед Национальной библиотекой.
7−9 мая на площади перед библиотекой пройдет фестиваль цветов “Tashkent Flowers Fest 2026”. В связи с этим будут перекрыты следующие улицы: улицы, прилегающие к площади перед Национальной библиотекой.
Водителям рекомендовано в указанный период пользоваться альтернативными маршрутами. Хокимият призывает граждан заранее планировать передвижение.