Soliq qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2025-yil 1-may holatiga ko‘ra, konsert-tomosha faoliyati uchun litsenziyaga ega bo‘lgan va joriy yilda daromad olgan 1100 nafar xonanda va ijrochi soliq deklaratsiyasini topshirgan.
Deklaratsiyalarga ko‘ra, e’lon qilingan daromad qariyb 6,5 milliard so‘mni tashkil etgan bo‘lsa, soliqqa tortiladigan daromad 5 milliard so‘mni, hisoblangan soliq summasi esa 600 million so‘mni tashkil qilgan.
Reyting guruhlari bo‘yicha taqsimot: 1-guruhda 47 kishi 1 495,8 million so‘m daromad, soliqqa tortiladigan daromad 1 173,1 million so‘m va 140,8 million so‘m shaxsiy daromad solig‘i; 2-guruhda 100 kishi 901,4 million so‘m daromad, 699 million so‘m soliqqa tortiladigan daromad va 83,9 million so‘m soliq; 3-guruhda 953 kishi 4 081,3 million so‘m daromad, 3 219,7 million so‘m soliqqa tortiladigan daromad va 375,2 million so‘m soliq to‘lagan.
Daromad miqdori bo‘yicha: 1 million so‘mgacha – 375 deklaratsiya (o‘rtacha soliq 54,4 ming so‘m); 10 million so‘mgacha – 576 deklaratsiya (o‘rtacha 420,7 ming so‘m); 20 million so‘mgacha – 102 deklaratsiya (o‘rtacha 1,3 million so‘m); 40 million so‘mgacha – 28 deklaratsiya (o‘rtacha 2,7 million so‘m); 60 million so‘mgacha – 12 deklaratsiya (o‘rtacha 5 million so‘m); 152 million so‘mgacha – 7 deklaratsiya (o‘rtacha 10,7 million so‘m).

По данным Налогового комитета, по состоянию на 1 мая текущего года 1100 певцов и исполнителей, имеющих лицензию на концертно-зрелищную деятельность и получивших доход в 2025 году, подали налоговые декларации.
Согласно декларациям, заявленный доход составил почти 6,5 млрд сумов, налогооблагаемый доход — 5 млрд сумов, а сумма налога — около 600 млн сумов.
В разрезе рейтинговых групп: 1-я группа — 47 человек заявили 1 495,8 млн сумов дохода, налогооблагаемый доход — 1173,1 млн сумов, начислено 140,8 млн сумов НДФЛ; 2-я группа — 100 человек заявили 901,4 млн сумов дохода, налогооблагаемый доход — 699 млн сумов, начислено 83,9 млн сумов; 3-я группа — 953 человека заявили 4 081,3 млн сумов дохода, налогооблагаемый доход — 3 219,7 млн сумов, начислено 375,2 млн сумов.
Распределение по сумме дохода: до 1 млн сумов — 375 деклараций (средний налог 54,4 тыс. сумов); до 10 млн сумов — 576 деклараций (средний налог 420,7 тыс. сумов); до 20 млн сумов — 102 декларации (средний налог 1,3 млн сумов); до 40 млн сумов — 28 деклараций (средний налог 2,7 млн сумов); до 60 млн сумов — 12 деклараций (средний налог 5 млн сумов); до 152 млн сумов — 7 деклараций (средний налог 10,7 млн сумов).