Angren shahridagi "Istiqlol" mahallasida 8 yoshli bola maktabdan qaytayotganda o‘z-o‘zidan yurgan itlar tomonidan hujumga uchrab, o‘ldirildi. Voqea mahalliy Podrobno.uz axborot agentligi tomonidan xabar qilingan bo‘lib, bola hodisa joyida vafot etgan.
Milliy telekanalidagi Millar dasturiga ko‘ra, bola o‘limi paytida onasi ishda, otasi esa Rossiyada ishlab yurgan. Mahalla raisi aytishicha, oila Bekobod tumanidan Angrenga ko‘chib kelgan va ijaraga olgan uyda yashagan. Shahar hokimi va mas’ul xizmatlar vaziyatni nazorat ostiga olgan.
Bu voqea Angrenda itlar bilan bog‘liq muammolarni yana bir bor ko‘rsatib berdi. Ilgari shaharda sud, Toshkent viloyatidagi itlarni tutish xizmati xodimlariga nisbatan qaror chiqargan edi, ular muassasa hududida itni shafqatsiz o‘ldirganlikda ayblangan. Ular 15 kunlik ma’muriy qamoq jazosiga hukm qilingan, tashkilot rahbariyati esa ularni ishdan bo‘shatishga va’da bergan.
Voqea mahalliy aholi va hokimlik o‘rtasida o‘z-o‘zidan yurgan hayvonlar nazorati va xavfsizlik masalalarida jiddiy tashvish uyg‘otdi. Bu holat shahar boshqaruviga hayvonlarni boshqarish va bolalar xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha choralarni kuchaytirish zarurligini ko‘rsatmoqda.

В Ангране произошла трагическая гибель 8-летнего мальчика, который был атакован стаей бездомных собак в махалле "Истиклол", когда возвращался из школы. По данным корреспондента Podrobno.uz, ребенок скончался на месте происшествия.
Как сообщила программа Millar на телеканале Milliy, на момент трагедии мать мальчика находилась на работе, а отец работал в России. Председатель махалли отметил, что семья переехала в Ангран из Бекабадского района и проживала в съемной квартире. Хоким города и ответственные службы взяли ситуацию под контроль.
Этот инцидент подчеркивает сохраняющиеся проблемы с бездомными животными в Ангране. Ранее в городе суд вынес решение в отношении группы сотрудников городской службы отлова в Ташкентской области, которые были уличены в жестоком убийстве собаки на территории учреждения. Их приговорили к 15 суткам административного ареста, а руководство организации пообещало уволить этих лиц.
Случай вызвал серьезную озабоченность среди местных жителей и властей по вопросам контроля над бездомными животными и безопасности. Это указывает на необходимость усиления мер со стороны городского управления для улучшения управления животными и обеспечения защиты детей.