Surxondaryo viloyatida 22 yoshli yigit, qarindoshining uyini pul evaziga uchrashuvlar uchun ijaraga bergani uchun sudga tortildi. Milliy telekanalining Millar dasturida xabar berilishicha, ochiq sud majlisi o‘tkazilib, 2023-yil 20-yanvar kuni soat 20:50 atrofida ayblanuvchi bu faoliyatni tashkil etgani aniqlandi.
Operativ tadbirlar davomida u 200 ming so‘m olayotgan paytda qo‘lga olingan. Sudda yigit aybini tan olib, qilgan ishidan pushaymon bildirgan. Jarqo‘rg‘on tuman sudi uni qonunbuzarlikda aybdor deb topib, bir yil muddatga erkinlikni cheklash jazosiga hukm qildi.
Bu voqea, yaqinda Buxoroda sodir bo‘lgan inson savdosiga oid voqealarni eslatadi. O‘sha yerda Ichki ishlar vazirligi, Davlat xavfsizlik xizmati va prokuratura hamkorligida 23 qiz jinsiy qullikdan ozod qilingan edi. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar mahalliy tungi klub ostida faoliyat yuritgan jinoyatchilar guruhining faoliyatini to‘xtatgan, tashkilotchi esa oldin ham bezorilik uchun sudlangan edi.

В Сурхандарьинской области 22-летний молодой человек был привлечен к суду за предоставление помещения родственника за плату для свиданий. Как сообщили в программе Millar на телеканале Milliy, открытое выездное судебное заседание установило, что 20 января 2023 года около 20:50 обвиняемый организовал это место для клиентов.
В ходе оперативного мероприятия его задержали при получении 200 тысяч сумов. В суде парень признал вину и раскаялся в содеянном. Жаркурганский районный суд признал его виновным по статье о сводничестве или содержании притона и назначил наказание в виде ограничения свободы сроком на один год.
Этот инцидент напоминает о недавних событиях, связанных с торговлей людьми в Бухаре. Там в ходе совместной операции МВД, СГБ и прокуратуры были освобождены 23 девушки из сексуального рабства. Правоохранительные органы пресекли деятельность преступной группы, действовавшей под прикрытием местного ночного клуба, организатор которой ранее уже был судим за хулиганство.